Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki dla niemowląt, 10 szt.

paracetamol, czopki, gorączka, ząbkowanie

7.39 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

FARMINA
Lipska 44
Kraków

Opis

Lek Paracetamol Farmina w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dla niemowląt. 

Skład

1 czopek zawiera substancję czynną: paracetamol 50 mg.

Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek Paracetamol Farmina należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czopki Paracetamol Farmina są przeznaczone do podawania doodbytniczego.
Nie przekraczać dawki jednorazowej - 10mg/kg masy ciała dziecka.

U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko na zlecenie lekarza.
Niemowlętom, czyli dzieciom w wieku poniżej 1 roku można podawać 3 x dziennie po 1 czopku.

Stosować nie częściej niż co 4 godziny.  Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku Paracetamol Farmina:

  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Paracetamol Farmina może spowodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i powiadomić lekarza:

  • zmiany w obrazie morfologicznym krwi w zakresie zmniejszenia ilości płytek krwi (występują bardzo rzadko),
  • niewydolność nerek lub wątroby (występuje bardzo rzadko po długotrwałym stosowaniu dużych dawek),
  • reakcje uczuleniowe, zwłaszcza skórne takiej jak pokrzywka, rumień, świąd lub wysypka (występują rzadko).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Lek przeznaczony jest dla niemowląt.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Bruceloza (łac. brucellosis lub abortus epizooticus) to przewlekła i zakaźna choroba różnych gatunków zwierząt mogąca przenosić się również na człowieka. Bruceloza u ludzi wywoływana jest przez bakterie z rodzaju Brucella i charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym obrazem klinicznym. Dzięki powszechnie stosowanym szczepieniom profilaktycznym zwierząt gospodarskich udało się wyeliminować chorobę w większości krajów.

  • Solpadeina jest lekiem przeciwbólowymi przeciwgorączkowym. Występuje w formie kapsułek oraz tabletek dojelitowych i tych, które można rozpuścić w wodzie. Można ją podać osobom, które ukończyły dwunasty rok życia, niemniej nie podczas przeziębienia z zajęciem układu oddechowego. Jak dawkować solpadeinę, czy kobiety w ciąży mogą zażywać lek i z czym nigdy nie łączyć połączenia paracetamolu, fosforanu kodeiny oraz kofeiny? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w niniejszym artykule.

  • Gorączka u dziecka zawsze jest przyczyną niepokoju u opiekunów. Na szczęście za większość z nich odpowiadają banalne infekcje wirusowe, jednak zawsze warto zachować czujność w przypadku jej obecności. Czym jest tajemniczo brzmiący zespół PFAP? Jakie są jego przyczyny, diagnostyka i leczenie?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij