Bobotic - Simeticonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać krople doustne
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Pediatria
Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwko wzdęciom

Wskazania:

Stany nadmiernego gromadzenia się gazów w obrębie przewodu pokarmowego, uczucie pełności w jamie brzusznej, długotrwałe wzdęcia. Pomocniczo w przygotowaniu pacjenta do niektórych badań diagnostycznych, takich jak badanie radiologiczne i ultrasonograficzne w obrębie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia - 16 kropli (40 mg) na dawkę, dzieci: 28 dzień życia-3 rok życia - 8 kropli (20 mg) na dawkę; 4-7 rok życia - 14 kropli (33,3 mg) na dawkę. Preparat stosuje się zazwyczaj 4 razy dziennie (po 3 głównych posiłkach oraz przed snem). Przygotowanie do zabiegów diagnostycznych (badanie radiologiczne i ultrasonograficzne przewodu pokarmowego) - w przeddzień badania rano i wieczorem: dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia - 20 kropli (50 mg); dzieci 2 miesiąc życia -3 rok życia - 10 kropli (25 mg); 4-7 rok życia - 16 kropli (40 mg). Na 3 godziny przed badaniem ultrasonograficznym dawkę należy powtórzyć. 1 ml preparatu zawiera około 27 kropli. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 28 dnia życia. Podczas stosowania preparatu należy unikać picia napojów gazowanych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz , że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.