Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Sylimarol (tabletki) - Silybi mariani fructus extractum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna Gastroenterologia
Działanie ochronnie na wątrobę
PREPARATY PODOBNE
Gastroval, kapsułki, 15 szt
Hepato Protect, kapsułki, 60 szt
Hepatobon, kapsułki, 30 szt
Hepatobon, kapsułki, 60 szt

Promocja

Hepatobon, kapsułki, 60 szt

25.49 zł 28.80 zł
Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt
Silimax, kapsułki twarde, 70 mg, 30 szt
Sylicynar, tabletki powlekane, 60 szt.
Sylimarol Vita 150 (Sylivit 150), kapsułki, 30 szt,blistry
Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt

Promocja

Tabletki przeciw

5.99 zł 7.18 zł
Tabletki przeciw niestrawności, 60 szt

Promocja

Tabletki przeciw

14.49 zł 16.86 zł
Tabletki przeciw niestrawności, 90 szt

Promocja

Tabletki przeciw

19.99 zł 23.58 zł
OFERTA PORTALU doz.pl
Sylimarol 35 mg, drażetki, 35 mg, 60 szt
Sylimarol 70 mg, drażetki, 70 mg, 30 szt
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudnostrawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby i przewlekłych stanach zapalnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.   Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i  podczas karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Sylimarol 35 mg, drażetki, 35 mg, 60 szt Sylimarol 70 mg, drażetki, 70 mg, 30 szt

Preparaty podobne:

Gastroval, kapsułki, 15 szt Hepato Protect, kapsułki, 60 szt Hepatobon, kapsułki, 30 szt Hepatobon, kapsułki, 60 szt Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt Silimax, kapsułki twarde, 70 mg, 30 szt Sylicynar, tabletki powlekane, 60 szt. Sylimarol Vita 150 (Sylivit 150), kapsułki, 30 szt,blistry Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt Tabletki przeciw niestrawności, 60 szt Tabletki przeciw niestrawności, 90 szt

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Świąteczne wsparcie dla wątroby: ostropest, karczoch czy fosfolipidy?

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.