Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
Sylimarol®
70 mg
30 sztuk tabletek
drażowanych
Lek wspierający
rekonwalescencję wątroby
Lek stosowanym wspomagająco w stanach rekonwalescencji wątroby czy niestrawności, np. po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Zawiera suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego z sylimaryną.
Dlaczego Sylimarol®?
1 Wybierany przez pokolenia
2 Herbapol Poznań jest firmą z ponad 150‑letnim doświadczeniem
3 Od ponad 40 lat na polskim rynku
4 Dzięki zawartości polskiego ostropestu wspiera procesy regeneracyjne oraz ochronne wątroby
5 Zawiera ostropest Silma, pochodzący wyłącznie z kontrolowanych i certyfikowanych plantacji
Jak działa Sylimarol®?
Wspomaga pracę wątroby
oraz niweluje
niestrawność
Pomaga uszkodzonym
komórkom wątroby
odzyskać sprawność
Wzmaga syntezę białka
i wpływa na wytwarzanie
nowych hepatocytów
Pobudza wydzielanie
żółci
Dzięki zawartości antyoksydantów
ogranicza ilość wolnych
rodników powstających
w procesie metabolizmu
alkoholu czy leków
Materiały Edukacyjne ze strony internetowej sylimarol.pl
Co szkodzi Twojej wątrobie?
Tłuste i wysoko
przetworzone jedzenie
Alkohol
Leki
Toksyny
Stres
Papierosy
Poznaj jak przebiega proces
trawienia
Jama ustna
Zawarte w ślinie enzymy trawienne - amylaza, powodują, że już w ustach rozpoczyna się trawienie: amylaza trawi węglowodany
Żołądek
Wydziela kwas solny odpowiedzialny za aktywowanie enzymów trawiennych i działanie antyseptyczne Dzięki pepsynie zachodzi tu trawienie białek, a dzięki lipazie żołądkowej trawienie tłuszczów
Dwunastnica
Trawi tłuszcze, które mieszają się z żółcią wytworzoną w wątrobie i sokiem trzustkowym zawierającym lipazę trzustkową, fosfolipazę i esterazę cholesterolową Dochodzi tu do powstania mieszaniny kwasów tłuszczowych, które dopiero w ten sposób mogą być wchłonięte w jelicie
Jelito cienkie
Odbywają się tu końcowe procesy trawienia pokarmów (cukrów złożonych do glukozy, tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu oraz białek do aminokwasów) Tu cukry proste i aminokwasy są wchłaniane do krwi, a kwasy tłuszczowe do krwi i limfy
Wątroba
Produkuje żółć, która pomaga w trawieniu tłuszczów. Zmienia substancje odżywcze, czyli metabolizuje aminokwasy i przekształca węglowodany w łatwo przyswajalną dla organizmu glukozę. Pochłania i neutralizuje toksyny np. leki, alkohol. Magazynuje żelazo i witaminy A, D, K, niewielkie ilości B12 i C. Zachowuje substancje, które nadają się do ponownego wykorzystania, a zbędne wydala
Czy wiesz, że wątroba...
Nie boli
Jest nieunerwiona, a ból wynika zazwyczaj z ucisku powiększonej wątroby na inne organy.
Jest laboratorium naszego organizmu
Odpowiada za setki procesów w ludzkim ciele, takie jak synteza białek oraz gromadzenie i uwalnianie witamin. Produkuje też ciepło, czyli bierze udział w termoregulacji (krew wypływa z niej cieplejsza o 1 °C!).
Ma zdolność stopniowej
regeneracji
Jako jedyny organ potrafi się regenerować! Warto wspierać ten proces, ponieważ trwa on bardzo długo.
Materiały Edukacyjne ze strony internetowej sylimarol.pl
Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na
temat leku Sylimarol®
Co to jest lek Sylimarol® 70 mg
Sylimarol® 70 mg jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Sylimarol® 70 mg zawiera w swoim składzie suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego. Substancją czynną łuski ostropestu plamistego jest zespół flawonolignanów zwany sylimaryną, zawierający między innymi sylibininę.
W jakim celu stosuje się Sylimarol® 70 mg?
Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): A 05 BA 03
Kiedy nie przyjmować leku Sylimarol® 70 mg
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne występujące w ostropeście lub na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
Co zawiera lek Sylimarol® 70 mg?
Substancjami czynnymi leku są: Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20‑34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).
Jak przyjmować lek Sylimarol® 70 mg?
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
3 razy na dobę 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt leczniczy wymaga systematycznego stosowania, przez okres 2 ‑ 4 tygodni do kuracji 6‑miesięcznej. Czas stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek na dobę. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg sylimaryny. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Stosowanie u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Sylimarol® 70 mg
Brak danych o objawach przedawkowania. Pominięcie przyjęcia leku Sylimarol® 70 mg Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki.
Przerwanie przyjmowania leku Sylimarol® 70 mg
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.
Lek Sylimarol® 70 mg a inne leki
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Sylimarol® 70 mg nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Benzoesanu sodu oraz sód
Lek Sylimarol® 70 mg zawiera 0,21 mg benzoesanu sodu E211 w każdej tabletce, co odpowiada 0,66 mg/g. Benzoesan sodu E211 może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia). Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w każdej tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.
Glukoza i sacharoza
Lek Sylimarol® 70 mg zawiera glukozę i sacharozę Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo‑jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel. +48 22 49 21 301, fax +48 22 49 21 309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa leku.
Jeśli nasili się jakiekolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Z natury i z serca
od Herbapol Poznań
Sylimarol® Vita 150
Urosept®
Arcalen®
Sylimarol® 70 mg tabletki drażowane
Substancja czynna: 100 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20‑34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.
Sylimarol® Vita 150 kapsułki twarde, produkt złożony.
Substancja czynna: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20 34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, substancja pomocnicza ‑ benzoesan sodu (<0,2%)) ‑ 214,3 mg; witamina B1 (Thiaminum hydrochloridum) 10 mg, witamina B2 (Riboflavinum) 4 mg, witamina B6 (Pyridoxini hydrochloridum) 10 mg, witamina PP (Nicotinamidum) 10 mg, pantotenian wapnia (Calcii pantothenas) ‑ 4 mg. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko‑strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.
UROSEPT® tabletki drażowane, produkt złożony
Wskazania do stosowania: Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.
ARCALEN® Maść 30 g
Substancja czynna: 1 g maści zawiera: 20 mg wyciągu gęstego złożonego z Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium (koszyczków arniki i nagietka) (3 – 7 : 1); 12,5 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., cortex (kory kasztanowca) (40 – 90 : 1). Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach oraz do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A
ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań
SYLIL70‑KAEE‑APTE‑103‑3
Opis
Sylimarol 70 mg jest lekiem stosowanym wspomagająco w stanach rekonwalescencji wątroby czy niestrawności, np. po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Produkt ma postać tabletek drażowanych, które zawierają suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego z sylimaryną.
Skład
Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extactum siccum).
1 drażetka zawiera 100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego.
Substancje pomocnicze: benzoesan sodu, glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Sylimarol 70 mg stosuje się doustnie. Dawkowanie leku u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1 tabletka 3 razy dziennie po jedzeniu. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.
Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Działanie
Sylimarol 70 mg zawiera flawonolignany, które wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.
Wskazania
Lek Sylimarol stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Przeciwwskazania
Nie stosować leku Sylimarol 70 mg jeśli u pacjenta wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny Comositae/Asteraceae.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, ten również może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, a sporadycznie łagodne działanie przeczyszczające.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.
Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Sylimarol 70 mg zawiera 0,1 mg benzoesanu sodu E211 w każdej tabletce, co odpowiada 0,32 mg/g. Substancja ta może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia).
Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w każdej tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.
Drażetki Sylimarol 70 mg zawierają glukozę i sacharozę, dlatego w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku
Przechowywać w temperaturze niższej niż 25°C oraz w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Ciąża i karmienie piersią
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Układy narządowe
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji