×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Chroń biust podczas ćwiczeń

Rozpoczynając ćwiczenia fizyczne, pamiętaj o dobraniu odpowiedniego stanika. Jest on prawie tak ważny, jak odpowiednie obuwie. Szczególnie, jeśli jesteś posiadaczką dużego biustu.

Biust składa się z tłuszczu, tkanki gruczołowej, naczyń krwionośnych i limfatycznych. Nie posiada natomiast specjalnych mięśni, które by go utrzymywały. Jedynym zabezpieczeniem jest tzw. więzadło Coopera przebiegające pod skórą. Aktywność fizyczna sprawia, że jest ono bardzo obciążone i ulega rozciągnięciu. Niestety raz rozciągnięte, nie powraca już do poprzedniej długości. Dlatego od samego początku warto jest o nie zadbać, żeby uniknąć w przyszłości widocznych efektów działania grawitacji.

Nieprawidłowo dobrana bielizna może też podczas ruchu wywoływać otarcia skóry i powodować dyskomfort w trakcie ćwiczeń. Przez brak podparcia piersi znacznie się poruszają, co może w niektórych przypadkach być nawet przyczyną bólu.

Obecnie na rynku dostępne są specjalne staniki sportowe niwelujące ruch piersi w trakcie wysiłku fizycznego. Warto zainwestować w odpowiednią bieliznę, gdyż tradycyjne biustonosze nie zapewniają odpowiedniej ochrony w trakcie ćwiczeń, a nowoczesne staniki sportowe potrafią zniwelować nawet do 70% ruchu piersi. Dzięki temu twoje piersi pozostaną jędrne, a ćwiczenia będą jeszcze przyjemniejsze.


Podziel się: