×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Znamy tegoroczną trasę DOZ Maratonu Łódź z PZU

We wtorek, 15 grudnia podczas konferencji prasowej przedstawiono trasę DOZ Maratonu Łódź z PZU 2016. Tegoroczna trasa przebiega w większości przez ścisłe centrum miasta. Po raz pierwszy w historii zawodnicy pobiegną ulicami osiedla mieszkaniowego Retkinia. Zaskoczeniem dla maratończyków może być również miejsce startu.

Nowa trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU

Tegoroczny maraton będzie szczególny, ponieważ z uwagi na zakończone remonty wielu ulic, jego trasa będzie mogła przebiegać przez niemal wszystkie najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy biegu będą mogli spotkać na trasie m.in. słynny XIX-wieczny Pałac Izraela Poznańskiego, pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności, ławeczkę Tuwima na ulicy Piotrkowskiej oraz zrewitalizowany zespół budynków na Księżym Młynie. Trasa ma przebiegać także przez teren dawnej elektrowni EC1, gdzie powstaje właśnie Nowe Centrum Łodzi. Również po raz pierwszy maratończycy pobiegną ulicami osiedla mieszkaniowego Retkinia.

Start maratonu oraz biegu towarzyszącego został przeniesiony na ulicę Bandurskiego, pod Atlas Arenę. Wraz z maratończykami wystartują uczestnicy biegu na 10 kilometrów, jednak pobiegną w przeciwnych kierunkach – maratończycy ruszą do centrum, natomiast osoby startujące na 10 kilometrów pobiegną w stronę Retkini. Organizatorzy zapowiadają, że 17 kwietnia będziemy świadkami bardzo widowiskowego startu. Meta w Atlas Arenie również będzie wspólna – tam jedni i drudzy zakończą swój bieg.

Wiceprezydent miasta Łodzi Tomasz Trela, nie kryje radości z rozwoju DOZ Maratonu Łódź z PZU oraz z przebiegu nowej trasy, tym bardziej, że prywatnie to również zapalony biegacz-amator.

Łódź za sprawą ogromnej ilości inwestycji odsłania swoje nowe oblicze. Pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym mieście widać gołym okiem – mówi. – W przyszłym roku otwarty zostanie Dworzec Łódź - Fabryczna, jeden z najnowocześniejszych w Europie, a w ostatnim czasie otwarta została również po przebudowie główna arteria miasta, czyli trasa W-Z. Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji zabytkowych kamienic, dzięki któremu odzyskują one dawny blask. Cieszymy się, że biegacze z Polski i ze świata, dzięki maratonowi, będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pięknieje nasze miasto – dodaje Tomasz Trela.

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15 -17 kwietnia 2016 roku. Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU SA, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi.


Podziel się: