Valerin forte, 200 mg, tabletki drażowane, 15 szt.

kozłek (waleriana), tabletka, sen, stres

12,99 zł
Cena za szt.: 0,87 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Tabletki drażowane Valerin to lek roślinny o właściwościach uspokajających oraz ułatwiających zasypianie. Tabletki uspokajające Valerin stosuje się u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat w takich dolegliwościach jak: łagodne stany napięcia nerwowego oraz niepokój jak również trudności w zasypianiu.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum).

1 tabletka drażowana zawiera 200 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z korzenia kozłka lekarskiego (3-6:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna. skrobia ziemniaczana, mannitol (E 421), magnezu stearynian, laurylosiarczan sodu, krzemionka koloidalna, sacharoza, talk, guma arabska, brąz HT (E 155), wosk Carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Dawkowanie Valerinu u dorosłych oraz dzieci powyżej 12 lat zależy od wskazania do zastosowania. W przypadku łagodnych stanów napięcia nerwowego i niepokoju podaje się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy dziennie. Natomiast w trudnościach z zasypianiem 2-3 tabletki drażowane na pół godziny przed planowanym snem.
Zalecany czas leczenia to okres od 2 do 4 tygodni.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Valerin wykazuje działanie nasenne, poprawia jakość snu i przedłuża jego czas trwania. 

Wskazania

Valerin jest przeznaczony do stosowania w przypadku łagodnych stanów napięcia nerwowego i niepokoju oraz w trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Valerin w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również nietolerancja przetworów z kozłkiem lekarskim (walerianą).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe np. nudności, skurcze brzucha.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Valerin zawiera laktozę i sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Z uwagi na zwiększanie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami w godzinach nocnych i przez osoby odczuwające zmęczenie. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn przez okres do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zwane potocznie nerwicą natręctw, dotyczą ok. 2-3 proc. całej populacji. Charakteryzują się uporczywymi i nawracającymi myślami oraz przymusem wykonywania określonych czynności. Wszelkie próby walki z obsesjami i kompulsjami kończą się natomiast dyskomfortem i napięciem. Czym są zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne? Jakie mają objawy i jak się je leczy?

  • Wiele kobiet ma kłopoty z akceptacją swojej wagi. Mimo głodu, stosują diety i ćwiczą. Kiedy mają nad tym kontrolę i nie stanowi to sedna ich codziennego funkcjonowania, to nie ma większego problemu. Natomiast, kiedy jedzenie zaprząta myśli przez cały czas, a przy tym odczuwa się paraliżujący strach, to mamy do czynienia z zaburzeniami odżywiania się.

  • Fobia społeczna (inaczej socjofobia, lęk społeczny, nerwica społeczna, ang. social phobia) to jedno z zaburzeń, gdy człowiek unika sytuacji wymagających kontaktów społecznych z powodu silnego lęku przed oceną innych, wyśmianiem lub odrzuceniem. Takie wycofanie z życia społecznego sprzyja m.in. stanom obniżonego nastroju i depresji, napadom paniki, uzależnieniom bądź pogorszeniu ogólnego stanu zdrowia. Poza oczywistym cierpieniem psychicznym chory doświadcza typowych dla silnego lęku objawów autonomicznych, np. pocenie się, drżenia rąk, kołatanie serca, duszność i wrażenie dławienia się, ucisk w klatce piersiowej. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij