Neospasmina, syrop, 119 ml (150 g)
7.99 zł

Neospasmina, syrop, 119 ml (150 g)

Neospasmina, syrop, 119 ml (150 g)
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Neospasmina jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny zawierający w swoim składzie wyciąg płynny z owoców głogu i korzeni kozłka.

Skład

100 g syropu zawiera:

substancję czynną: Wyciąg płynny złożony (1:1) z: owoców głogu i korzeni kozłka lekarskiego (ekstrahent: etanol 50% (v/v)) -18 g

Inne składniki leku to: sacharoza, sodu benzoesan (E 211), esencja pomarańczowa, woda oczyszczona.

Lek zawiera do 10% (v/v) etanolu.

30 ml syropu zawiera 20 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Dawkowanie

Dorośli: do leczenia pomocniczego objawów takich jak łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju: dawka jednorazowa - 30 ml (37,6 g) stosować maksymalnie 3 do 4 razy dziennie.

Pomocniczo w trudnościach z zasypianiem należy przyjąć dawkę jednorazową (30 ml) leku na godzinę przed snem

Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego i uczuciu niepokoju lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli objawy nie ustąpią po tygodniu stosowania w trudnościach z zasypianiem lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek wykazuje łagodne działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie.

Wskazania

Pomocniczo w :

  • zaburzeniach nerwowych takich jak stan napięcia i niepokoju,
  • trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

  • Nie stosować u kobiet w ciąży.
  • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Neospasmina
  • Jeśli pacjent ma uszkodzoną wątrobę, choruje na chorobę alkoholową, padaczkę lub chorobę umysłowa ze względu na zawartość alkoholu (etanolu)
  • U dzieci poniżej 12 lat bez porozumienia z lekarzem.
  • Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek zawiera do 10% vol. alkoholu (etanolu) to znaczy do 2,37 g na dawkę, co jest równoważne do 60 ml piwa lub do 25 ml wina. Lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. W związku z tym nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługi żadnych urządzeń mechanicznych oraz posługiwania się narzędziami do 2 godzin po jego zastosowaniu.

  • Lek należy przechowywać w opakowaniu szczelnie zamkniętym, w temperaturze do 25°C.
  • Dopuszcza się wystąpienie opalizacji z możliwością powstania osadów pochodzenia roślinnego.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Neospasmina - Crataegus sp., Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z owoców głogu wyciąg płynny z korzenia kozłka

Postać:

syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające rozkurczające nasenne

Wskazania:

Stany napięcia i niepokoju, nadmierna nerwowość, trudności w zasypianiu i zaburzenia snu na tle nerwowym, dolegliwości układu krążenia na tle nerwicowym. Pomocniczo - stany skurczowe przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 2 łyżki stołowe 3-4 razy dziennie. W trudnościach z zasypianiem należy przyjąć dawkę jednorazową leku na godzinę przed snem.   Produkt przeznaczony do stosowania w przypadku wystąpienia objawów.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na zawartość alkoholu osłabia zdolność kierowania pojazdami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, padaczkę, chorobę alkoholową.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.