Produkt w kategoriach

Panadol Extra, tabletki powlekane, 12 szt.

Panadol Extra, tabletki powlekane, 12 szt.

4.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Preparat Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol  i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina.

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Ponadto lek zawiera skrobię żelową, skrobię kukurydzaną, powidon (K 25), potasu sorbinian , talk, kwas stearynowy, kroskarmelozę sodową (typ A).

Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, tracetynę

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat - doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości 1- 2 tabletki, do 4razy na dobę. Nie przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny, ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Paracetamol działa przeciwbólowo w:

  • bólach głowy,
  • gardła,
  • migrenach,
  • bólach zębów,
  • bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
  • bólach menstruacyjnych.

Preparat Panadol Extra może być stosowany w:

  • przeziębieniach,
  • stanach grypopodobnych.

Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra w razie:

  • nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol, kofeinę lub inny składnik leku,
  • choroby alkoholowej,
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
  • zaburzeń rytmu serca,
  • bezsenności.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie:

  • reakcja alergiczna (uczulenie)  taka jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasami opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy
  • wysypka skórna lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
  • problemy z oddychaniem
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie
  • zaburzenia czynności wątroby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią: Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol Extra - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Paracetamol działa przeciwbólowo w: bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych. Preparat Panadol Extra może być stosowany w: przeziębieniach, stanach grypopodobnych.

Dawkowanie:

Doustnie. W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra  co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra  nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. W czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,  a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie. Gdy przyjmujesz doustne środki przeciwzakrzepowe, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią - stosować tylko po konsultacji z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }