Panadol Extra, 500 mg+65 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

kofeina, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, migrena

7.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Panadol Extra to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania w bólach różnego pochodzenia jak ból głowy, migrena, ból zęba, bóle menstruacyjne.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum) i kofeina (Coffeinum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa; otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dorośli i osoby powyżej 12 lat: 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę, poszczególne dawki nie częściej niż co 4 godziny.

Działanie

Panadol Extra zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jego działanie opiera się na hamowaniu syntezy prostaglandyn w OUN (ośrodkowym układzie nerwowym). Dodatkowo kofeina zawarta w leku nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

  • ból różnego pochodzenia: ból głowy, migrena, ból gardła, ból zębów, bóle kostne, stawowe i mięśniowe, bóle menstruacyjne,
  • leczenie objawowe w przeziębieniu i stanach grypopodobnych (ze względu na działanie przeciwgorączkowe).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panadol Extra:

  • w przypadku uczulenia na substancje czynne - paracetamol i kofeiną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w przypadku choroby alkoholowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, zaburzeń rytmu serca, bezsenności,
  • u osób poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • reakcja alergiczna jak wysypka skórna, swędzenie skóry, z towarzyszącymi problemami z oddychaniem, opuchlizną warg, języka,
  • wysypka skórna o charakterze uogólnionym, z pęcherzami na skórze,
  • problemy z oddychaniem jeśli w przeszłości wystąpiły takie objawy po zastosowaniu ASA (kwas acetylosalicylowy) lub innych NLPZów,
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzenia czynności wątroby.

Częstość nieznana:

  • ból głowy, zawroty głowy,
  • kołatanie serca,
  • bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Panadol Extra zawiera paracetamol i nie powinien być łączony z innymi lekami zawierającymi tę samą substancję czynną.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli: występuje niewydolność nerek i wątroby; pacjent ma niedowagę lub jest niedożywiony; pacjent regularnie spożywa alkohol; występuje ciężka infekcja.
  • Lek nie jest zalecany dla osób, które przyjmują sole lity lub inhibitory MAO.
  • Podczas stosowania leku nie należy spożywać paracetamolu - istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Lek zawiera kofeinę, w związku z tym należy unikać nadmiernego jej spożycia. Kofeina obecna jest m.in. w kawie, herbacie, niektórych napojach. Jej nadmiar może prowadzić do trudności w zasypianiu, drżeniu, kołataniu serca.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Panadol Extra może wchodzić w interakcje z:

  • innymi lekami zawierającymi paracetamol,
  • metoklopramidem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryna),
  • lekami nasennymi, przeciwpadaczkowymi,
  • inhibitorami MAO,
  • estrogenami i progesteronem,
  • innymi NLPZ,
  • solami litu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na obecność paracetamolu.

Lek zawiera kofeinę, które obecna jest w wielu popularnych napojach jak kawa, herbata etc.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią i ciąży.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań jak oznaczanie glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u osób poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Teleporady mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnej opieki zdrowotnej bez wychodzenia z domu. Jest to istotne podczas panującej pandemii COVID-19, gdy musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Warto rozważyć zdalną formę kontaktu z lekarzem jako alternatywę dla osobistej wizyty w szpitalu lub przychodni. Jak sprawnie przejść przez tę procedurę? Kiedy mamy prawo odmówić teleporady i poprosić o wizytę w gabinecie lekarskim?

  • Dieta antymigrenowa bazuje na eliminacji produktów, które potencjalnie mogą być czynnikiem wywołującym napady migreny bądź zwiększającym ich częstotliwość. Właściwa dieta dla osób z migreną wspiera profilaktykę nadwagi i otyłości bez stosowania głodówek, które również stanowią czynnik ryzyka pojawienia się migrenowego bólu głowy.  Co jeść przy migrenie?

  • Choć największe zainteresowanie budzi nowy szczep koronawirusa, nie zapominajmy, że obecnie jesteśmy również w szczycie sezonu grypowego i to ochrona przed wirusem grypy i jego szczepami powinna być najważniejsza. Jak się okazuje, to, jaki szczep wirusa przedostał się do naszego organizmu jako pierwszy może determinować naszą odporność na przestrzeni całego życia. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij