Panadol Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

kofeina, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, migrena

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty PANADOL

Podmiot odpowiedzialny

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Panadol Extra to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania w bólach różnego pochodzenia jak ból głowy, migrena, ból zęba, bóle menstruacyjne.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum) i kofeina (Coffeinum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa; otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dorośli i osoby powyżej 12 lat: 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę, poszczególne dawki nie częściej niż co 4 godziny.

Działanie

Panadol Extra zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jego działanie opiera się na hamowaniu syntezy prostaglandyn w OUN (ośrodkowym układzie nerwowym). Dodatkowo kofeina zawarta w leku nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Wskazania do stosowania: ból różnego pochodzenia: ból głowy, migrena, ból gardła, ból zębów, bóle kostne, stawowe i mięśniowe, bóle menstruacyjne, leczenie objawowe w przeziębieniu i stanach grypopodobnych (ze względu na działanie przeciwgorączkowe).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Panadol Extra, jeśli pacjent: ma uczulenie na substancje czynne - paracetamol i kofeiną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; ma chorobę alkoholową, ciężką niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, bezsenność; jest poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka oraz gorączką, problemów z oddychaniem, w przypadku, gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, - zaburzeń czynności wątroby.
Powyższe reakcje występują bardzo rzadko tj. u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów.

Pozostałe działania niepożądane: zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Powyższe reakcje występują z częstością nieznaną (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Panadol Extra zawiera paracetamol i nie powinien być łączony z innymi lekami zawierającymi tę samą substancję czynną.

Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli: występuje niewydolność nerek i wątroby; pacjent ma niedowagę lub jest niedożywiony; pacjent regularnie spożywa alkohol; występuje ciężka infekcja.

Lek nie jest zalecany dla osób, które przyjmują sole lity lub inhibitory MAO.

Podczas stosowania leku nie należy spożywać paracetamolu - istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Lek zawiera kofeinę, w związku z tym należy unikać nadmiernego jej spożycia. Kofeina obecna jest m.in. w kawie, herbacie, niektórych napojach. Jej nadmiar może prowadzić do trudności w zasypianiu, drżeniu, kołataniu serca.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Panadol Extra może wchodzić w interakcje z: innymi lekami zawierającymi paracetamol, metoklopramidem, lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryna), lekami nasennymi, przeciwpadaczkowymi, inhibitorami MAO, estrogenami i progesteronem, innymi NLPZ, solami litu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na obecność paracetamolu.

Lek zawiera kofeinę, które obecna jest w wielu popularnych napojach jak kawa, herbata etc.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią i ciąży.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań jak oznaczanie glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u osób poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Teleporady mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnej opieki zdrowotnej bez wychodzenia z domu. Jest to istotne podczas panującej pandemii COVID-19, gdy musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Warto rozważyć zdalną formę kontaktu z lekarzem jako alternatywę dla osobistej wizyty w szpitalu lub przychodni. Jak sprawnie przejść przez tę procedurę? Kiedy mamy prawo odmówić teleporady i poprosić o wizytę w gabinecie lekarskim?

  • Dieta antymigrenowa bazuje na eliminacji produktów, które potencjalnie mogą być czynnikiem wywołującym napady migreny bądź zwiększającym ich częstotliwość. Właściwa dieta dla osób z migreną wspiera profilaktykę nadwagi i otyłości bez stosowania głodówek, które również stanowią czynnik ryzyka pojawienia się migrenowego bólu głowy.  Co jeść przy migrenie?

  • Choć największe zainteresowanie budzi nowy szczep koronawirusa, nie zapominajmy, że obecnie jesteśmy również w szczycie sezonu grypowego i to ochrona przed wirusem grypy i jego szczepami powinna być najważniejsza. Jak się okazuje, to, jaki szczep wirusa przedostał się do naszego organizmu jako pierwszy może determinować naszą odporność na przestrzeni całego życia. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.