Esseliv Max, 450 mg, kapsułki twarde, 30 szt.
23.46 zł

Esseliv Max, 450 mg, kapsułki twarde, 30 szt.

Esseliv Max, 450 mg, kapsułki twarde, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
23.46 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Esseliv max zawiera niezbędne fosfolipidy pochodzące z nasion soi. Aktywnym składnikiem fosfolipidów jest polienylofosfatydylocholina, zawierająca wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Skład

1 kapsułka zawiera 450 mg fosfolipidów z nasion soi. Substancje pomocnicze: tłuszcz stały, olej sojowy, etanol, wanilia.
Skład kapsułki twardej żelatynowej: dwutlenek tytanu E171, tlenek żelaza czerwony E172, tlenek żelaza żółty E172, tlenek żelaza czarny E172, żelatyna.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież 2 kapsułki (900 mg) 2 razy na dobę.
po 2-3 miesiącach leczenia stosować dawkę podtrzymującą: 1 kapsułka 2 razy na dobę.

Dzieci o masie powyżej 15 kg:
U dzieci należy stosować dawkę 300 mg/10 kg m.c na dobę. Średnio stosuje się 1-2 kapsułki 1-2 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Zawartość kapsułki można wycisnąć i podać w niewielkiej ilości ciepłego mleka lub wody.
Lek należy przyjmować w trakcie posiłków.

Działanie

Zawarte w leku fosfolipidy po przedostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych. Powoduje to uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek choroby oraz szybszą regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym:

  • Przewlekłe zapalenie wątroby
  • Poalkoholowe uszkodzenia wątroby
  • Toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby
     

Wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żołciowych oraz kamicy żółciowej.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:
jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze skladników preparatu
u dzieci o masie poniżej 15 kg

Działania niepożądane

Mogą wystąpić łagodne objawy ze strony przewodu pokarmowego:

  • nudności
  • rozwolniony stolec
  • uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Esseliv Max - Phospholipidum essentiale - zastosowanie i działanie

Skład:

fosfolipidy z nasion soi

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Choroby wewnętrzne Medycyna rodzinna

Działanie :

regeneruje wątrobę ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Lek wskazany jest do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, w tym: poalkoholowych uszkodzeniach wątroby, toksycznych i polekowych uszkodzeniach wątroby, przewlekłym zapaleniu wątroby. Wskazaniem jest również wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież 2 kapsułki (900 mg) 2 razy na dobę. Po 2-3 miesiącach leczenia stosować dawkę podtrzymującą: 1 kapsułka 2 razy na dobę. Dzieci o masie powyżej 15 kg: u dzieci należy stosować dawkę 300 mg/10 kg m.c na dobę. Średnio stosuje się 1-2 kapsułki 1-2 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Zawartość kapsułki można wycisnąć i podać w niewielkiej ilości ciepłego mleka lub wody. Lek należy przyjmować podczas posiłku. Lek należy przyjmować przez co najmniej 3 miesiące. Uwaga! Nie podawać dzieciom o masie poniżej 15 kg.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić łagodne objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, rozwolniony stolec, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fosfolipidy z nasion soi lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Gdy stosujesz inne leki. Nie są znane interakcje leku Esseliv Max z innymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku Esseliv Max należy poradzić się lekarza.