FluControl Max, tabletki powlekane, 10 szt.
5.99 zł

FluControl Max, tabletki powlekane, 10 szt.

FluControl Max, tabletki powlekane, 10 szt.
5.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

FluControl Max to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian.
Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrinihydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu ((hlorphenaminimaleas).

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilową (E124), Capol 1295 (wosk biały+wosk Camauba).

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do podawania doustnego.

Zalecana dawka to:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna tabletka, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lea nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (3900 mg paracetamolu+60 mg fenylefryny +24 mg chlorfenaminy) w ciągu doby.

W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FiuContral Max. Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza o poradę.

Wskazania

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku bez konsultacji z lekarzem.

Nie przyjmować leku FluControl Max:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek;
  • jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze;
  • jeśli pacjent ma jakąkolwiek ciężką chorobę serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa);
  • jeśli pacjent ma tachykardię (zbyt szybkie bicie serca);
  • jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca;
  • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy;
  • jeśli pacjent ma jaskrę (choroba oczu polegająca na postępującym i nieodwracalnym uszkodzeniu nerwu wzrokowego prowadząca do pogorszenia lub utraty wzroku);
  • jeśli pacjent jest leczony lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona lub inne) i przez 2 tygodnie od ich odstawienia;

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera czerwień koszenilową oraz brąz HT. Czerwień koszenilową i brąz HT mogą powodować reakcje alergiczne.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeżeli pacjent będzie miał wykonywane badania diagnostyczne (badania krwi; w tym badanie poziomu glukozy i aminotransferazy alanlnowej (AIAT), badania moczu, testy skórne z wykorzystaniem alergenów itp.), należy zgłosić lekarzowi, że jest w trakcie leczenia FluControl Max, ponieważ lek ten może wywołać zmiany w wynikach badań laboratoryjnych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi senność i uspokojenie, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT