FluControl Max, 650 mg+10 mg+4 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

fenylefryna, paracetamol, tabletka, gorączka, ból, grypa, katar, przeziębienie

6.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

FluControl MAX to produkt leczniczy złożony do stosowania w objawach grypy i przeziębienia (gorączka, katar, ból), który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryna (Phenylephrini hydrochloridum), chlorofenamina (Chlorphenamini maleas).

1 tabletka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 4 mg maleinianu chlorofenaminy.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A; otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • W przypadku gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, ból lub inne objawy powyżej 5 dni lub gdy doszło do nasilenia się objawów, należy zwrócić się do lekarza o poradę.
  • W przypadku chorób wątroby lub nerek, należy skonsultować się z lekarzem.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę - 3900 mg paracetamolu, 60 mg fenylefryny i 24 mg chlorofenaminy.

Działanie

FluControl MAX to złożony produkt leczniczy, który wykazuje wielokierunkowe działanie ze względu na skład substancji czynnych:

  • paracetamol posiada działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa - obkurcza drobne naczynia krwionośne,
  • chlorofenamina zmniejsza wzmożoną produkcję wydzieliny z nosa.

Wskazania

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, którym towarzyszą:

  • gorączka,
  • ból słaby do umiarkowanego,
  • obrzęk błony śluzowej nosa i wydzielinę (katar).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku FluControl MAX:

  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancje czynne - paracetamol, fenylefrynę, chlorofenaminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli stwierdzono u pacjenta ciężką niewydolność nerek i/lub wątroby, nadciśnienie tętnicze, ciężką chorobę serca lub tętnic,
  • jeśli występuje u pacjenta tachykardia, zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy,
  • w przypadku jaskry,
  • jeśli pacjent stosuje tzw. inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) (leki stosowane w depresji i chorobie Parkinsona),
  • jeśli kobieta jest w ciąży i karmi piersią,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • senność, nudności, osłabienie mięśniowe,
  • sztywność, drżenia,
  • suchość w jamie ustnej, wysychanie błon śluzowych nosa i gardła,
  • utrata apetytu,
  • nudności, wymioty, zaparcia, ból w nadbrzuszu,
  • nieostre i podwójne widzenie.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób) LUB rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • pobudzenie nerwowe, ucisk w klatce piersiowej,
  • szybkie/nieregularne bicie serca,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • uczulenie na światło,
  • słoneczna krzyżowa alergia na leki podobne do chlorofenaminy,
  • obniżenie/podwyższenie ciśnienia tętniczego,
  • obrzęki,
  • zaburzenia błędnika.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • alergiczne zapalenie skóry,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka),
  • ból brzucha,
  • nudności, biegunka, niestrawność.

Częstość nieznana:

  • osłabienie,
  • nadciśnienie,
  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • ból lub dyskomfort w klatce piersiowej,
  • trudności w oddychaniu, hipotensja.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera w swoim składzie paracetamol. FluControl nie powinien być stosowany z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol oraz innymi lekami zawierającymi sympatykomimetyki (obecność fenylefryny w leku), substancje o działaniu przeciwhistaminowym (chlorofenamina).
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli występują: uczulenie na leki przeciwhistaminowe, choroby serca/nerek, rozrost gruczołu krokowego, cukrzyca, astma, wolne bicie serca.
  • Jeśli pacjent stosuje TLPD lub inne leki o podobnym działaniu, stosowanie FluControl powinno być omówione z lekarzem.
  • Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania leków zawierających paracetamol oraz gdy pacjent długotrwale przyjmuje karbamazepinę, fenytoinę, ziele dziurawca, pacjent regularnie spożywa alkohol.
  • Lek zawiera czerwień koszenilową oraz brąz HT - składniki te mogą wywołać reakcje alergiczne.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność paracetamolu):

  • acenokumarolem, warfaryną,
  • lekami przeciwpadaczkowymi (lamotrygina, fenytoina, prymidon, karbamazepina),
  • węglem aktywowanym,
  • lekami stosowanymi w dnie moczanowej,
  • lekami nasercowymi (glikozydami naparstnicy),
  • lekami stosowanymi w nudnościach i wymiotach (metoklopramid).

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność fenylefryny):

  • inhibitorami MAO,
  • TLPD,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi,
  • lekami powodującymi utratę potasu,
  • lekami mającymi wpływ na przewodzenie w sercu.

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność chlorofenaminy):

  • lekami wywołującymi depresję ośrodkowego układu nerwowego (leki stosowane w lęku/bezsenności),
  • inhibitorami MAO,
  • TLPD lub czteropieścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na obecność paracetamolu (ryzyko uszkodzenia wątroby), chlorofenaminy (nasilenie działania uspokajającego).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią nie wolno stosować leku FluControl MAX.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeżeli pacjent będzie miał wykonywane badania diagnostyczne (badania krwi; w tym badanie poziomu glukozy i aminotransferazy alanlnowej (AIAT), badania moczu, testy skórne z wykorzystaniem alergenów itp.), należy zgłosić lekarzowi, że jest w trakcie leczenia FluControl Max, ponieważ lek ten może wywołać zmiany w wynikach badań laboratoryjnych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tego leku nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

FluControl MAX może wpływać na prowadzenie pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia takich objawów jak senność czy uspokojenie, należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu/obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij