Rub-Arom, maść, 40 g (słoik)
7.99 zł

Rub-Arom, maść, 40 g (słoik)

Rub-Arom, maść, 40 g (słoik)
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Rub-Arom to lek roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

100 g maści zawiera

Substancje czynne:
tymol - 0,25 g
lewomentol - 2,75 g
kamfora racemiczna - 5,0 g
olejek cedrowy - 0,75 g
olejek eukaliptusowy - 1,5 g
olejek terpentynowy z sosny nadmorskiej - 5,0 g.
Inne składniki leku to: parafina stała, wazelina biała.

Dawkowanie

Lek do stosowania na skórę, do smarowania i nacierania 1 do 2 razy na dobę.
Dorośli: bolące miejsca nacierać ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g).
Dzieci od 12 lat: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g).
Dzieci od 7 do 12 lat: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 1 miarce (1,5 g).
Do opakowania dołączona jest miarka: 1 miarka odpowiada 1,5 g maści.
Odpowiednią ilość maści nanieść cienką warstwą na skórę i wcierać delikatnie aż do pełnego wchłonięcia. Nie stosować dłużej niż kilka dni.

Działanie

Lek Rub-Arom to maść o miejscowym działaniu rozgrzewającym.

Wskazania

Lek stosowany miejscowo do nacierania w bólach mięśniowych (naciągnięcia mięśni, bolesne kurcze mięśni), bólach stawowych (stany zapalne stawów) i nerwobólach (zapalenie korzeni nerwowych, rwa kulszowa). Preparat może być również stosowany do nacierania klatki piersiowej i pleców w infekcjach górnych dróg oddechowych (grypa, przeziębienie) przebiegających z katarem, kaszlem oraz towarzyszącym bólem mięśni i stawów. .

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Rub-Arom:

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku,
  • w przypadku napadów drgawkowych w wywiadzie,
  • u dzieci poniżej 7 lat.

 

Działania niepożądane

Dotychczas nie obserwowano działań niepożądanych, nie można jednak wykluczyć możliwości wystąpienia rumienia u osób nadwrażliwych. Może wystąpić podrażnienie górnych dróg oddechowych, u osób wrażliwych może wystąpić skurcz oskrzeli.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy stosować na ograniczoną powierzchnię skóry.
  • Nie stosować na okolice oczu i ust, na błony śluzowe, oparzenia oraz na skórę zmienioną chorobowo czy uszkodzoną.
  • W przypadku wystąpienia rumienia należy przerwać stosowanie leku.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnymi niewidocznym dla dzieci.

 

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rub-Arom - Camphora, Eucalypti oleum, Mentholum, Thymolum, Terebinthinae oleum, Cedri oleum - zastosowanie i działanie

Skład:

olejek terpentynowy kamfora mentol olejek eukaliptusowy olejek cedrowy tymol

Postać:

maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

udrażnia drogi oddechowe rozgrzewające przeciwbólowe

Wskazania:

Miejscowo - do nacierania w bólach mięśniowych (naciągnięcia mięśni, bolesne kurcze mięśni), bólach stawowych (stany zapalne stawów) i nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa). Preparat może być również stosowany do nacierania (inhalacji) w bólach kostno-stawowych i nerwobólach towarzyszącym chorobom górnych dróg oddechowych, przebiegających z katarem lub kaszlem (grypa, przeziębienie).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli: 3 g maści (2 miarki) wcierać w bolące miejsca. Dzieci od 12 roku życia: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej maścią w ilości 3 g. Dzieci 7-12 rok życia: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej maścią w ilości 1,5 g (1 miarka = 1,5 g maści). Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia. Nie stosować na dużą powierzchnię skóry. Nie stosować w okolicy oczu i ust, na błony śluzowe oraz uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić rumień (w przypadku dłużej utrzymującego się rumienia należy przerwać stosowanie preparatu). Po zastosowaniu na dużą powierzchnię skóry może wystąpić podrażnienie górnych dróg oddechowych, a u pacjentów z nadwrażliwością skurcz oskrzeli.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, skłonność do napadów drgawkowych.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.