Strepsils Intensive, tabletki do ssania, 24 szt.

flurbiprofen, pastylki, ból, infekcja, podrażnienie, stan zapalny

26.49 zł

Możesz kupić ten produkt
w zestawie

Zobacz

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty STREPSILS

Podmiot odpowiedzialny

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Producent

RECKITT BENCKISER HEALTHCARE
Dansom Lane
Hull HU8 7DS, UK

Opis

Strepsils Intensive to lek do doraźnego stosowania w bólu gardła w postaci tabletek do ssania. Lek powleka i łagodzi objawy infekcji gardła po dwóch minutach od zastosowania, a działanie to utrzymuje się do 4 godzin. Strepsils Intensive zawiera flurbiprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne w leczeniu bólu gardła. Lek można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 roku życia i dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest flurbiprofen (Flurbiprofenum).

1 tabletka do ssania zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Substancje pomocnicze: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat cytrynowy, lewomentol, syrop glukozowy, syrop sacharozowy, miód.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki do ssania Strepsils Intensive należy stosować doustnie. Podczas powolnego ssania należy zmieniać położenie tabletki w jamie ustnej, by uniknąć miejscowego podrażnienia.

Zwykle stosowane dawkowanie dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1 tabletka do ssania co 3 do 6 godzin w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa to 5 tabletek do ssania. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek zawiera flurbiprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Strepsils Intensive to lek o silnym działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym, które występuje już po 2 minutach od zastosowania i utrzymuje się do 4 godzin.

Wskazania

Lek Strepsils Intensive jest wskazany w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu gardła u dorosłych i dzieci od 12 roku życia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Strepsils Intensive:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek składnik tego leku;
 • u pacjentów z istniejącą lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, z  ciężkim zapaleniem jelita grubego; 
 • u pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub któregokolwiek z niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, obrzęku naczynioruchowego, trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), wysypka;
 • u pacjentów z krwawieniem lub perforacją przewodu pokarmowego, zaburzeniami  krwotocznymi lub dotyczącymi wytwarzania krwi, związanymi z wcześniejszymi leczeniem przy użyciu NLPZ;
 • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w tym inhibitory cyklooksygenazy 2, takie jak celekoksyb);
 • u pacjentek w III trymestrze ciąży;
 • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często występujące działania niepożądane (u 1 lub więcej na 10 osób): zaburzenia smaku

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zawroty głowy, ból głowy, parestezja, podrażnienie gardła, biegunka, owrzodzenie jamy ustnej, nudności, ból jamy ustnej, parestezje w jamie ustnej, ból gardła, ból brzucha, kserostomia.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): bezsenność, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, duszność, świszczący oddech, pęcherze w jamie ustnej, niedoczulica gardła, wzdęcie, zaparcie, niestrawność, wzdęcie z oddawaniem wiatrów, bolesność języka, wymioty, wysypka, świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): zaburzenia krwi, nadwrażliwość, szok anafilaktyczny, nie wydolność serca, obrzęk, niewydolność nerek, niewydolność wątroby.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): trombocytopenia, neuropenia, agranulocytoza, anemia aplastyczna, anemia hemolityczna, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nerkoliza naskórka.

Częstość nieznana: nadciśnienie, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie przewodu pokarmowego, perforacja przewodu pokarmowego, rumień wielopostaciowy, gorączka, zapalenie wątroby, bezsenność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent:

 • choruje lub chorował na astmę lub alergię,
 • przyjmuje jakiekolwiek inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwas acetylosalicylowy,
 • jest w podeszłym wieku - prawdopodobnie może być bardziej podatny na działania niepożądane,
 • cierpi na toczeń rumieniowaty układowy i mieszaną chorobę tkanki łącznej,
 • przechodzi zapalenie migdałków lub może  mieć zakażenie bakteryjne gardła,
 • cierpi na: chorobę serca, nerek, wątroby, przewodu pokarmowego, niewydolność serca, podwyższone ciśnienie krwi, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, zwiększony poziom cholesterolu we krwi, długotrwałe bóle głowy, jest po udarze mózgu,
 • pali tytoń,
 • jest w I lub II trymestrze ciąży.

Leki takie jak flurbiprofen mogą nieznacznie zwiększać ryzyko ataku serca (zawał mięśnia sercowego) lub udaru.

Lek Strepsils Intensive zawiera sacharozę. W przypadku nietolerancji na niektóre cukry, należy poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku.

Alkohol może zwiększać ryzyko reakcji niepożądanych, szczególnie krwawień w obrębie przewodu pokarmowego.

Przechowywanie:

 • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Strepsils Intensive może wchodzić w interakcje z:

 • lekami przeciw nadciśnieniu tętniczemu lub niewydolności serca,
 • lekami moczopędnymi (w tym leki moczopędne oszczędzające potas),
 • lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi,
 • lekami przeciwpłytkowymi i selektywnymi inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI)
 • lekami przeciw dnie moczanowej,
 • inne lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub steroidami,
 • glikozydami nasercowymi,
 • cyklosporyną,
 • fenytoiną,
 • metotreksatem,
 • antbiotykami chinolonowymi,
 • takrolimusem,
 • zydowudyną,
 • litem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Nie należy przyjmować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży. W pierwszych sześciu miesiącach ciąży przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią:
Kobiety karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na płodność

Strepsils Intensive należy do grupy leków – niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii. W przypadku trudności w zajściu w ciążę, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem flurbiprofenu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Strepsils Intensive nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Wirusowe zapalenie gardła najczęściej objawia się bólem gardła w momencie przełykania, podwyższoną temperaturą ciała, mogą pojawić się również katar, kaszel, bóle głowy. Ostre infekcje gardła o podłożu wirusowym leczy się objawowo, stosując różnego rodzaju miejscowo działające preparaty przeciwbólowe w postaci tabletek do ssania czy aerozoli, a także leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. 

 • Angina, czyli zapalenie migdałków jest ostrą chorobą zakaźną, na którą choć raz w życiu zapada niemal każde dziecko. Angina u dzieci występuje najczęściej między czwartym a siódmym rokiem ich życia. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania zachorowaniu jest unikanie kontaktu z chorymi. Czasem jest to jednak nie do uniknięcia.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij