Produkt w kategoriach

Voltaren Express Forte, 25 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Voltaren Express Forte, 25 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

12.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny oraz przeciwbólowy.

Skład

diklofenak sodowy 25 mg oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież powyżej 14 lat:
Początkowo 1 kapsułka. Dawkę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby. Kapsułkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. W celu osiągnięcia największej skuteczności leku, kapsułek nie należy zażywać podczas lub bezpośrednio po posiłku.
 

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana
Nie należy stosować leku Voltaren Express Forte przez dłużej niż 5 dni w leczeniu bólu lub dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki bez porozumienia z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.
 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza gorączkę.

Wskazania

  • bóle mięśni, bóle reumatyczne, ból pleców, ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne,
  • leczenie objawów grypy i przeziębienia.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na diklofenak lub na którykolwiek ze składników leku,
  • reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy,
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy,
  • jeśli u pacjenta występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca,
  • ciężka niewydolność nerek lub wątroby,
  • ciężka niewydolność serca,
  • nie stosować leku kobiet w trzecim trymestrze ciąży,
  • jeśli pacjent jednocześnie stosuje inne leki przeciwzapalne lub przeciwbólowe,
  • jeśli u pacjenta występuje ryzyko odwodnienia organizmu (z powodu np. choroby, biegunki, przed lub po zabiegach chirurgicznych)
  • zaburzenia krwawienia lub inne choroby krwi, w tym rzadko występująca porfiria wątrobowa
     

Działania niepożądane

Często (występują mniej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek):

  • ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia.
  • ból głowy, zawroty głowy
  • zaczerwienienie skóry

Rzadko (występują mniej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek)

  • senność

Bardzo rzadko (występują mniej niż u 1 na 10000 osób stosujących lek)

  • zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku
  • mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie
  • zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, kołatanie serca
  • zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji
     

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30 °C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie należy stosować leku Voltaren Express Forte po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus