Maść na odciski, (Farmal) Rekord łuszczy, 15 g
3.09 zł

Maść na odciski, (Farmal) Rekord łuszczy, 15 g

Maść na odciski, (Farmal) Rekord łuszczy, 15 g
Ostatnia cena produktu
3.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Maść stosowana w przypadku odcisków i zgrubień skóry.

Skład

1 g maści zawiera: substancję czynną: kwas salicylowy 200 mg, substancje pomocnicze: wazelina żółta.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem leczenia nogi należy dobrze wymoczyć w ciepłej wodzie. Następnie należy maść nałożyć na odcisk i zabezpieczyć plastrem. Należy codziennie uzupełniać ubytek maści zważając, aby nie dostała się na zdrową skórę. Leczenie trwa tydzień. Po upływie tego czasu nogi należy ponownie dobrze wymoczyć. Odcisk powinien dać się łatwo usunąć. W ten sam sposób leczy się zgrubiałą skórę.

Działanie

Lek stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek działa złuszczająco, zmiękcza i rozpulchnia naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas salicylowy, salicylany, lub substancje pomocnicze leku, pacjenci z cukrzycą lub zaburzeniami krążenia, uszkodzona, zraniona lub zmieniona zapalnie skóra w okolicy odcisku, duża powierzchnia zmian, okolice oczu, skóra twarzy, pachwin, okolice odbytu i narządów płciowych, błony śluzowe, dzieci.

Działania niepożądane

Miejscowe podrażnienie skóry, stan zapalny skóry, odczyny alergiczne i nadmierne wysuszenie skóry. Zastosowanie leku na skórę zdrową, duże powierzchnie skóry lub błony śluzowe może powodować objawy podrażnienia w postaci rumienia. W przypadku przewlekłego stosowania leku mogą wystąpić ogólne działania niepożądane kwasu salicylowego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Maść na odciski - Acidum lacticum, Acidum salicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas mlekowy kwas salicylowy

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

usuwa odciski i zgrubiałą skórę

Wskazania:

Odciski.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Maść nakładać 1-2 razy dziennie na ogniska rogowacenia. Po wystąpieniu bólu ognisko rozmiękczyć w gorącej kąpieli i usunąć zrogowaciałe masy. Zabieg powtarzać wielokrotnie. Uwaga! Nie stosować na zdrową skórę. Nie stosować w przypadku zmian zapalnych skóry i skaleczeń. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cukrzycę, zaburzenia ukrwienia, zmiany zapalne skóry i skaleczenia.