Maść na odciski, 10 g (Hasco)
4.49 zł

Maść na odciski, 10 g (Hasco)

Maść na odciski, 10 g (Hasco)
4.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany do usuwania odcisków.

Skład

1 g maści zawiera:

  • substancje czynne: kwas salicylowy 400 mg, kwas (S)-mlekowy 100 mg,
  • substancje pomocnicze: plaster nostrzykowy, lanolina.

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na odciski.

Odcisk wymoczyć i osuszyć. Nałożyć na odcisk cienką warstwę maści i zabezpieczyć plastrem lub bandażem. Stosować lek przez 4 do 6 dni rano i na noc, nie zmywając posmarowanych miejsc wodą. Następnie odcisk należy dobrze wymoczyć w gorącej wodzie i usunąć. Nie należy wycinać ani wyrywać odcisków. W razie braku efektów, powtórzyć leczenie po upływie 3 dni.

Działanie

Maść na odciski zawiera substancje czynne kwas salicylowy i kwas S-mlekowy oraz substancje pomocnicze - plaster nostrzykowy i lanolinę. Lek po zastosowaniu na odcisk działa keratolitycznie (złuszczająco), zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie oraz działa miejscowo przeciwzapalnie.

Przeciwwskazania

Kiedy nic stosować leku Maść na odciski
- jeśli występuje nadwrażliwość na kwas salicylowy, mlekowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
- jeśli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie,
- u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami krążenia,
- u dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Maść na odciski może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Stosowanie leku zgodnie ze wskazaniami i zalecanym dawkowaniem nie wiąże się z istotnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Niekiedy może wystąpić miejscowe podrażnienie i objawy nadwrażliwości skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Nie są znane interakcje wynikające z miejscowego i krótkotrwałego zastosowania leku zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie badano bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i kobiet karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Maść na odciski - Acidum lacticum, Acidum salicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas mlekowy kwas salicylowy

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

usuwa odciski i zgrubiałą skórę

Wskazania:

Odciski.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Maść nakładać 1-2 razy dziennie na ogniska rogowacenia. Po wystąpieniu bólu ognisko rozmiękczyć w gorącej kąpieli i usunąć zrogowaciałe masy. Zabieg powtarzać wielokrotnie. Uwaga! Nie stosować na zdrową skórę. Nie stosować w przypadku zmian zapalnych skóry i skaleczeń. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cukrzycę, zaburzenia ukrwienia, zmiany zapalne skóry i skaleczenia.