Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
9.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.

Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Ulgix Laxi - lek ułatwia wypróżnianie oraz nie pobudza perystaltyki jelit.

Skład

Lek zawiera substancję czynną sodu dokuzynian. Jedna kapsułka zawiera 50 mg sodu dokuzynianu.

Inne składniki leku to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Dawkowanie

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie.

 • Dorośli: od 1 do 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg)
 • Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg)

Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego.
Działanie leku występuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Działanie

Dokuzynian sodu jest związkiem powierzchniowo czynnym. Działa emulgująco i zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy nabłonka przewodu pokarmowego i mas kałowych. Dzięki temu ułatwia przenikanie wody i tłuszczów w głąb mas kałowych w jelicie grubym, co zmienia konsystencję stolca i ułatwia wypróżnienie. Dokuzynian nie pobudza perystaltyki jelit.

Wskazania

Lek jest zalecany dla dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Ulgix Laxi stosuje się w zapobieganiu zaparciom i leczeniu przewlekłych zaparć, wspomagająco u pacjentów z guzkami krwawniczymi i (lub) szczelinami odbytu, jak również u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca oraz w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku:

 • nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku w przypadku nudności i wymiotów
 • wystąpienia zapalenia wyrostka robaczkowego
 • wystąpienia niedrożności jelit oraz stanów zagrażających wystąpieniem niedrożności jelit (nagromadzenie mas kałowych, zapalenie jelit, zwężenie jelit, zrosty otrzewnowe, przepukliny, polipy, guzy)
 • w razie ostrego bólu o nieznanej przyczynie w jamie brzusznej
 • krwawienia z powodu pokarmowego o nieznanej przyczynie
 • stanów odwodnienia organizmu

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ULGIX LAXI może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane podczas stosowania dokuzynianu sodu w dawkach terapeutycznych występują rzadko i obejmują:

 • dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego – nudności, wymioty, uczucie gorzkiego smaku, bóle w nadbrzuszu, kolkowe bóle jelit, biegunkę
 • skórne reakcje uczuleniowe – wysypki

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, to przed przyjęciem leku należy skontaktować się z lekarzem.

 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Dokuzynian sodu przenika do mleka matki i dlatego nie zaleca się stosowania leku przez kobiety karmiące piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek jest zalecany dla dzieci powyżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Doculax - Docusatum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

dokuzan sodowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia wypróżnienie

Wskazania:

W przypadku zaparć, niektórych chorób odbytnicy i odbytu (żylaki odbytu, szczelina odbytu), w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych, u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca (przepuklina, niektóre choroby układu krążenia, stan po zabiegach operacyjnych w obrębie jamy brzusznej), także u kobiet po porodzie i u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci po 12 roku życia: od 1 - 2 kapsułki co 2 dzień, maksymalnie do 3 - 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg); Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg). Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego. Działanie preparatu występuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: biegunka, nudności, bóle brzucha, wysypka, niski poziom potasu we krwi. Przedawkowanie: bóle brzucha, wymioty, nasilenie pragnienia, osłabienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia elektrolitowe, zmniejszenie ilości albumin w osoczu rozmiękanie kości objawiająca się bólami kości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy cierpisz na niedrożność jelit, stany zapalne jelita grubego, ból brzucha o nieznanej przyczynie, nudności, wymioty, objawy zapalenia wyrostka robaczkowego. Gdy przyjmujesz jednocześnie oleje mineralne, doustne leki przeciwzakrzepowe, glikozydy naparstnicy, amfoterycynę B, kortykosteroidy lub leki moczopędne. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY