Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
9.99 zł

Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.

Ulgix Laxi, 50 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Ulgix Laxi - lek ułatwia wypróżnianie oraz nie pobudza perystaltyki jelit.

Skład

Lek zawiera substancję czynną sodu dokuzynian. Jedna kapsułka zawiera 50 mg sodu dokuzynianu.

Inne składniki leku to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Dawkowanie

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie.

 • Dorośli: od 1 do 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg)
 • Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg)

Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego.
Działanie leku występuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Działanie

Dokuzynian sodu jest związkiem powierzchniowo czynnym. Działa emulgująco i zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy nabłonka przewodu pokarmowego i mas kałowych. Dzięki temu ułatwia przenikanie wody i tłuszczów w głąb mas kałowych w jelicie grubym, co zmienia konsystencję stolca i ułatwia wypróżnienie. Dokuzynian nie pobudza perystaltyki jelit.

Wskazania

Lek jest zalecany dla dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Ulgix Laxi stosuje się w zapobieganiu zaparciom i leczeniu przewlekłych zaparć, wspomagająco u pacjentów z guzkami krwawniczymi i (lub) szczelinami odbytu, jak również u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca oraz w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku:

 • nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku w przypadku nudności i wymiotów
 • wystąpienia zapalenia wyrostka robaczkowego
 • wystąpienia niedrożności jelit oraz stanów zagrażających wystąpieniem niedrożności jelit (nagromadzenie mas kałowych, zapalenie jelit, zwężenie jelit, zrosty otrzewnowe, przepukliny, polipy, guzy)
 • w razie ostrego bólu o nieznanej przyczynie w jamie brzusznej
 • krwawienia z powodu pokarmowego o nieznanej przyczynie
 • stanów odwodnienia organizmu

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ULGIX LAXI może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane podczas stosowania dokuzynianu sodu w dawkach terapeutycznych występują rzadko i obejmują:

 • dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego – nudności, wymioty, uczucie gorzkiego smaku, bóle w nadbrzuszu, kolkowe bóle jelit, biegunkę
 • skórne reakcje uczuleniowe – wysypki

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, to przed przyjęciem leku należy skontaktować się z lekarzem.

 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Dokuzynian sodu przenika do mleka matki i dlatego nie zaleca się stosowania leku przez kobiety karmiące piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek jest zalecany dla dzieci powyżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Doculax - Docusatum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

dokuzan sodowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia wypróżnienie

Wskazania:

W przypadku zaparć, niektórych chorób odbytnicy i odbytu (żylaki odbytu, szczelina odbytu), w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych, u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca (przepuklina, niektóre choroby układu krążenia, stan po zabiegach operacyjnych w obrębie jamy brzusznej), także u kobiet po porodzie i u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci po 12 roku życia: od 1 - 2 kapsułki co 2 dzień, maksymalnie do 3 - 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg); Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg). Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego. Działanie preparatu występuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: biegunka, nudności, bóle brzucha, wysypka, niski poziom potasu we krwi. Przedawkowanie: bóle brzucha, wymioty, nasilenie pragnienia, osłabienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia elektrolitowe, zmniejszenie ilości albumin w osoczu rozmiękanie kości objawiająca się bólami kości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy cierpisz na niedrożność jelit, stany zapalne jelita grubego, ból brzucha o nieznanej przyczynie, nudności, wymioty, objawy zapalenia wyrostka robaczkowego. Gdy przyjmujesz jednocześnie oleje mineralne, doustne leki przeciwzakrzepowe, glikozydy naparstnicy, amfoterycynę B, kortykosteroidy lub leki moczopędne. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe.