Produkt w kategoriach

Dip Rilif, żel, 50 g, w tubie

Dip Rilif, żel, 50 g, w tubie

12.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Skład

(1 g żelu): substancje czynne: ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4 godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy umyć ręce i zakręcić tubę. Miejsc nałożenia preparatu nie należy przykrywać dodatkowo żadnymi opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.

Działanie

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).
Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowo przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

Wskazania

Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:

  • bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
  • bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • u osób, uczulonych na którykolwiek ze składników leku
  • u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
  • na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych
  • do oczu i na skórę w okolicach oczu
  • na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie
  • u dzieci poniżej 12 lat.

 

Działania niepożądane

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą, reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka.
Rzadziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność.
U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dip Rilif - Ibuprofenum, Mentholum - zastosowanie i działanie

Skład:

mentol ibuprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago, bóle mięśniowe, bóle w ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia: pasek żelu (długości 1-4 cm) nakłada się i wciera do 3 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione (należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu).   Uwaga! Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują rzadko. Najczęściej są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą też pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle brzucha i niestrawność. W wyjątkowych przypadkach, u pacjentów predysponowanych może nastąpić skurcz oskrzeli.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub pozostałe składniki preparatu, astmę, zaburzenia czynności nerek, chorobę wrzodową.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }