Dip Rilif, (50 mg+30 mg)/g, żel, 50 g
Dip Rilif, (50 mg+30 mg)/g, żel, 50 g
11.99 zł

Dip Rilif, (50 mg+30 mg)/g, żel, 50 g

Dip Rilif, (50 mg+30 mg)/g, żel, 50 g
11.99 zł
BEZPŁATNIE

Dip Rilif - Ibuprofenum, Mentholum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen mentol

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago, bóle mięśniowe, bóle w ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia: pasek żelu (długości 1-4 cm) nakłada się i wciera do 3 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione (należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu).   Uwaga! Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub pozostałe składniki preparatu, astmę, zaburzenia czynności nerek, chorobę wrzodową.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Działania niepożądane występują rzadko. Najczęściej są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą też pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle brzucha i niestrawność. W wyjątkowych przypadkach, u pacjentów predysponowanych może nastąpić skurcz oskrzeli.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Opis

Lek Dip Rilif działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.

Skład

Substancjami czynnymi leku DIP RILIF są ibuprofen i mentol.
1 g żelu zawiera  50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.  

Pozostałe składniki to: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

DIP RILIF jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego, na skórę. 

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia leku. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. W przypadku tubek zawierających 30 g, 50 g lub 100 g leku należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu, a w przypadku tubek zawierających 15 g leku  4 – 10 cm żelu. Po użyciu żelu należy zawsze umyć ręce chyba, że są one miejscem zastosowania leku.  
Miejsc nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami takimi, jak bandaże czy plastry.

Działanie

DIP RILIF jest lekiem o skojarzonym działaniu dwóch substancji czynnych: ibuprofenu i mentolu. 

DIP RILIF bardzo szybko po naniesieniu na skórę łagodzi ból.

Wskazania

Lek do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:

  • bólach reumatycznych (w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi i zapalnymi);
  • bólach pleców;
  • bólach mięśniowych;
  • bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzjach sportowych;
  • bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach;
  • lumbago (postrzale)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku DIP RILIF: 

  • u osób, u których kiedykolwiek wystąpiły reakcje uczuleniowe na ibuprofen lub mentol, lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, kwas acetylosalicylowy, lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  •  u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych;
  • do oczu i na skórę w okolicach oczu;
  • na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie;
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka i oparzenia w miejscu stosowania.

Radziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: bóle brzucha i niestrawność.  

U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Dip Rilif zawiera 250 mg glikolu propylenowego w każdych 2,5 g żelu, co odpowiada 100 mg/g. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące  

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować nawet o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może nasilić częstość występowania działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Producent

THE MENTHOLATUM

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT