Dip Rilif, (50 mg+30 mg/g), żel, 100 g (tuba)
Dip Rilif, (50 mg+30 mg/g), żel, 100 g (tuba)
18.99 zł

Dip Rilif, (50 mg+30 mg/g), żel, 100 g (tuba)

Dip Rilif, (50 mg+30 mg/g), żel, 100 g (tuba)
18.99 zł
BEZPŁATNIE

Dip Rilif - Ibuprofenum, Mentholum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen mentol

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago, bóle mięśniowe, bóle w ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia: pasek żelu (długości 1-4 cm) nakłada się i wciera do 3 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione (należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu).   Uwaga! Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują rzadko. Najczęściej są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą też pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle brzucha i niestrawność. W wyjątkowych przypadkach, u pacjentów predysponowanych może nastąpić skurcz oskrzeli.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub pozostałe składniki preparatu, astmę, zaburzenia czynności nerek, chorobę wrzodową.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Dip Rilif to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, łagodzącym obrzęk do stosowania w bólach różnego pochodzenia (reumatycznych, mięśniowych, pleców) z towarzyszącym obrzękiem.

Skład

Substancjami czynnymi są: ibuprofen (Ibuprofenum) i mentol (Mentholum).

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.

Substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania miejscowego na skórę.
  • Na miejsce posmarowane żelem, nie należy zakładać żadnych opatrunków (plastrów i bandaży).

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie aplikować żel na miejsce bolesne, ale nie częściej co 4 godziny. Zwykle stosuje się od 1 do 4 cm żelu, który należy delikatnie wmasować do wchłonięcia.

Działanie

Dip Rilif wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne dzięki zawartości ibuprofenu, który należy do grupy leków NLPZ. Mentol zawarty w leku łagodzi dolegliwości bólowe mięśni, ścięgien i stawów poprzez miejscowe działanie powodujące zaczerwienienie i przekrwienie skóry.

Wskazania

Miejscowe leczenie dolegliwości bólowych i zapalnych w:

  • bólach reumatycznych,
  • bólach mięśniowych, bólach pleców,
  • obrzęku i bólu z powodu urazu, kontuzji m.in. sportowych (kontuzje stawowe i skręcenia stawów),
  • bólu ścięgien, więzadeł i tkanki włóknistej,
  • lumbago.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Dip Rilif:

  • w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne leki z grupy NLPZ,
  • u pacjentów z astmą, u których w przeszłości występował m.in. napad duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa,
  • na wargi, nozdrza, błony śluzowe, okolice narządów moczowo-płciowych; do oczu i skórę w ich okolicy; na skórę zmienioną zapalnie lub uszkodzoną,
  • u osób poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • reakcje miejscowe np. zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, pokrzywka, oparzenia w miejscu stosowania,
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego jak bóle brzucha, niestrawność,
  • napady duszności u osób predysponowanych (osoby z astmą, chorobami alergicznymi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta występuje alergia na leki lub kosmetyki, choroba nerek, choroba wrzodowa, są przyjmowane leki z grupy NLPZ w tym kwas acetylosalicylowy,
  • Jeśli u pacjenta wystąpiła pokrzywka lub podrażnienie skóry, należy przerwać stosowanie leku.
  • Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Dip Rilif może wchodzić w interakcje z:

  • kwasem acetylosalicylowym,
  • innymi lekami przeciwzapalnymi.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u osób poniżej 12. roku życia.

Producent

THE MENTHOLATUM