×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

HydroVag - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Łagodzenie uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego: niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym), zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), nasilonym stresem.

Ułatwienie regeneracji nabłonka pochwy: w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy, w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) spowodowanych np. stosowaniem leków hormonalnych, po radio- i chemioterapii, po zabiegach ginekologicznych, po porodzie.

Łagodzenie dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny.

Wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami.

Dawkowanie

Dopochwowo. Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

 

W przypadku uzupełnienie kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni.

 

W celu zabezpieczenia bielizny przed ewentualnym zabrudzeniem w trakcie kuracji należy stosować wkładki higieniczne.

 

Uwaga! Bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego. Nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.

 

Gdy stosujesz dopochwowo inne leki. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. Preparat stosowany z lekami miejscowo znieczulającymi może wydłużać okres znieczulenia.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich badań, w czasie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się objawy niepożądane tj. nasilenie świądu, pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.