Nurofen dla dzieci (czopki) - Ibuprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ibuprofen
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Pediatria
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
Zamów w doz.pl Nurofen dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt.
Nurofen dla dzieci, 60 mg, czopki, 10 szt.

Wskazania do stosowania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki. Preparat stosuje się, gdy podanie preparatu w formie doustnej jest niemożliwe lub powoduje wymioty.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Preparat jest przeznaczony dla dzieci do 2 do 6 lat. Dla dzieci o wadze od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat) dawka początkowa to jeden czopek. W razie potrzeby, można podać kolejny czopek po 6-8 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze do 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to jeden czopek.

 

Stosowanie preparatu Nurofen dla dzieci nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się przez kilka dni, nasilają się lub jeśli występują nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Preparatu nie należy stosować u dzieci o wadze mniejszej niż 12,5 kg, gdyż dla tych dzieci zalecane są produkty zawierające mniejszą zawartość ibuprofenu.

Poinformuj lekarza

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową.

 

Gdy dziecko przyjmuje obecnie inne leki.

Skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, niestrawność), skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka). Rzadko uogólnione reakcje alergiczne, reakcje ze strony układu oddechowego (astma lub nasilenie jej objawów, skurcz oskrzeli, duszność).

W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.