×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Aerobiczna Szóstka Weidera - system ćwiczeń dla każdego

Kobiety chcą, aby był płaski, a talia ładnie zarysowana. Mężczyznom zależy, by wyglądał jak tzw. kaloryfer. Odpowiedzią na oba pragnienia jest Aerobiczna Szóstka Weidera, system który pomoże wymodelować brzuch niezależnie od wieku czy posiadanej kondycji.

Program walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu opracowany przez Kanadyjczyka Josefa E. Weidera, w skrócie A6W, jest zestawem ćwiczeń ukierunkowanych na silną pracę mięśni w obrębie brzucha, które mają pomóc go wyrzeźbić, a także wzmocnić.

Dla kogo A6W?

Aerobiczna Szóstka Weidera jest wyzwaniem, które może podjąć każdy. Wystarczy, że chcesz pozbyć się oponki z newralgicznego miejsca i jesteś na tyle zmotywowany, aby przepracować cały zakładany okres 42 dni. System powstał z myślą zarówno o kobietach i mężczyznach mających za sobą szereg nieudanych prób pozbycia się oponki z brzucha, jak i osobach, które prowadziły dotychczas siedzący tryb życia. Uniwersalność A6W kryje się w tym, że można ją wykonywać w domu, o dowolnej porze i we własnym tempie.

Na czym polega A6W?

Zgodnie z założeniami miłośnika kulturystyki i zdrowego żywienia oraz założyciela Międzynarodowej Federacji Kulturystyki (IFBB) wystarczy przez 6 tygodni wykonywać sześć ćwiczeń stosunkowo zwiększając ilość serii oraz powtórzeń. Pierwszego dnia zaczynasz od 1 serii po 6 powtórzeń każde ćwiczenie, 2. i 3. dnia wykonujesz po 2 serie składające się z tej samej ilości powtórzeń, a od 4. do ostatniego dnia robisz po 3 serie zwiększając co cztery dni liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia o 2. Oznacza to, że od 4-6 dnia pracujesz w systemie 3x6, a między 39. a 42. dniem robisz cykl 3x24. Możesz też wybrać wersje 49-dniową – wówczas po sześciu dniach treningu masz prawo przez dzień odpoczywać.

Każde ćwiczenie oparte jest na tej samej pozycji wyjściowej, czyli leżeniu na plecach. Istotne jest, aby ćwiczenia wykonywać jedno po drugim i cały czas napinać mięśnie brzucha.

Ćwiczysz brzuch? Sięgnij po L-karnitynę

Badania dowodzą, że L-kanityna pomaga w walce z nadwagą i otyłością regulując poziom lipidów. L-karnityna spala tłuszcz, ale nie potrafi go samodzielnie uwolnić z tkanki tłuszczowej. Osoby pragnące schudnąć powinny zatem połączyć przyjmowanie tego związku z ćwiczeniami fizycznymi, np. Aerobiczną Szóstką Weidera.


Podziel się: