Sposób na zdrowe i zregenerowane stawy

W młodości, kiedy jesteśmy pełni energii, nie myślimy o problemach zdrowotnych, jednak w miarę upływu czasu człowiek zaczyna uświadamiać sobie, że jednak się starzeje. Bardzo często problemy zaczynają się od bólu w stawach i ograniczeniu ich ruchomości. Zastanawiasz się na pewno czy można temu zapobiec?

Proces starzenia się organizmu jest procesem nieuniknionym. Wraz z upływem lat zostaje zaburzona równowaga między syntezą, a degradacja kolagenu.

Procesy degradacyjne mogą postępować już od 26 roku życia. Dzisiejszy tryb życia, złe odżywianie oraz brak ruchu nie pomaga nam w utrzymaniu homeostazy.

Wraz z upływem lat proces degradacji przewyższa procesy syntezy kolagenu, co prowadzi do utraty elastyczności i sprężystości stawów, nieprawidłowej budowy chrząstki i zmniejszonej wytrzymałości na tarcie.

Czynniki niszczące równowagę kolagenową:

 • Płeć żeńska
 • Podeszły wiek
 • Otyłość
 • Niska aktywność fizyczna
 • Cukrzyca
 • Nieodpowiednia dieta
 • Predyspozycje genetyczne
 • Choroby autoimmunologiczne

Całość tych procesów zmniejsza również masę kostną, maleje odporność na obciążenia mechaniczne narządu ruchu. Dlatego dokonując wyboru suplementu diety na stawy pamiętaj by zwrócić uwagę na to, czy zawiera składniki mające najkorzystniejszy wpływ i udowodnione kliniczne działanie na stawy, co niewątpliwie można powiedzieć o kolagenie natywnym typu II.

Jednym na rynku preparatem zawierającym go jest Flexagen firmy Olimp Laboratories, który dodatkowo zawiera hydrolizaty kolagenowe sprzyjające regeneracji chrząstki stawowej, wapń i fosfor, stanowiące ważny budulec kości, a także miedź, magnez, mangan, witaminy C i B6.

Czym jest kolagen natywny typu II?

Natywny kolagen typu II jest cząsteczką występującą w organizmie, która nie została w żaden sposób zmieniona przez działanie czynników chemicznych (rozpuszczalniki) oraz temperaturowych (wysoka temperatura).

Znajduje się on także w produkcie Flexagen. Wykorzystanie właściwego procesu technologicznego pozyskiwania kolagenu, pozwoliło na uzyskanie rozpuszczalnej formy kolagenu o odpowiedniej koncentracji. Jednocześnie dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii zachowana została postać biologicznie aktywnej potrójnej helisy kolagenu.

Sposób na zdrowe i zregenerowane stawy

Flexagen to specjalna kompozycja dwóch form kolagenu: natywnej typu II i hydrolizatu kolagenu, wzbogacona w kompleks składników mineralnych takich jak:

 • Wapń i fosfor (Calci-K, Albion) – korzystnie wpływających na prawidłowe funkcjonowanie kości. Stanowią budulec kości, a ilość spożywanego wapnia ma znaczenie dla masy kostnej. Im większa masa kostna, tym wolniejszy proces utraty wapnia z kości w wieku starszym. Aż 99% wapnia w połączeniu z fosforem jest zmagazynowane w tkance kostnej.
 • Mangan i miedź - są naturalnymi przeciwutleniaczami chroniącymi komórki i tkanki przed działaniem wolnych rodników Pozytywnie wpływają na utrzymanie funkcjonowania i budowy tkanki łącznej, która wchodzi w skład m.in. chrząstek stawowych. Występują w postaci chelatów AlbionŽ, co gwarantuje ich wysoką przyswajalność, bezpieczeństwo stosowania i jakość.
 • Magnez – pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej struktury kości i przyczynia się do prawidłowej syntezy białek.
 • Witamina C – niezbędna do budowy włókien kolagenowych.

Podziel się: