Trudny powrót do poświątecznej rzeczywistości
Artur Partyka

Trudny powrót do poświątecznej rzeczywistości

Jaka szkoda! Niestety jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku dobiegł końca. Za nami niemal dwutygodniowa przerwa świąteczno-noworoczna.

Wielu z nas poświęciło ten czas na różnorakie podróże. Część osób odwiedziła górskie kurorty bądź wyjechała za granicę. Byli i tacy, którzy upodobali sobie wdychanie jodu w trakcie nadmorskich spacerów w środku zimy. Jednak większość pozostała w domowych pieleszach. Cieszy mnie fakt, że z roku na rok systematycznie spada liczba osób spędzających święta pasywnie za stołem lub z „pilotem w dłoni”.

Okres świąteczno-noworoczny już za nami

Dobrze wracać do codzienności ze świadomością, iż czas wolny wykorzystaliśmy na odpoczynek i zregenerowanie sił. Chociaż znaczna część psychologów, badających proces powrotu z urlopu, jest zdania, że potrzeba minimum tygodnia, aby wdrożyć się w obowiązki.

A wyzwań nie brakuje... Poprawa wyników w pracy (bo przecież szef wymagający), kontakt z klientami, nowe projekty bądź powrót do tych jeszcze niedokończonych. Czeka nas również powolne przyzwyczajanie się do nowych cen, które po podwyżce podatku vat pewnie wzrosną.

Zasady poświątecznego wdrażania się w obowiązki

Pierwszą rzeczą, od której trzeba rozpocząć „powrót do rzeczywistości”, jest jasne określenie priorytetów i zaplanowanie działań na najbliższe kilka tygodni. Wyzwań oraz spraw do załatwienia początkowo nie powinno być dużo.

Absolutnie nie możemy sobie wmówić, że wykonamy od razu wszystkie zaplanowane zadania i będziemy pracować za dwóch. W życiu zawsze stosowałem zasadę spokojnego wchodzenia w cykl obowiązków. Poruszanie się zgodnie z planem pozwoli na unikanie chaotycznych ruchów oraz zminimalizuje popełnianie błędów (a także kontuzji).

Nie ma chyba nic gorszego od powtórnego robienia tej samej rzeczy przez jeden, drobny błąd popełniony wcześniej. To tak jak w skoku wzwyż, mamy trzy próby na jednej wysokości, ale korzystniej pokonać poprzeczkę w pierwszej próbie niż nerwowo podchodzić do dwóch kolejnych.

Łatwiejszy powrót do poświątecznej rzeczywistości

Spokojna, systematyczna i zaplanowana praca da nam o wiele lepsze efekty, dzięki czemu będziemy czuli satysfakcję z wykonanych zadań. W tym rytmie dotrwamy do kolejnego okresu świątecznego lub długiego weekendu, których w tym roku przewidzianych jest wiele. Myślę że uda się Państwu po tych kilku radach przyjemniej wejść w nowy cykl zawodowych obowiązków.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij