Koniec z całorocznymi zwolnieniami z wuefu - portal DOZ.pl
Koniec z całorocznymi zwolnieniami z wuefu
Kamila Augustyn

Koniec z całorocznymi zwolnieniami z wuefu

Od 1 września lekarze nie będą mogli wypisywać uczniom całorocznych zwolnień lekarskich z lekcji wychowania fizycznego. W razie kłopotów ze sprawnością ucznia, lekarz powinien wyszczególnić ćwiczenia, których uczeń powinien unikać na lekcji.

Dyrektor szkoły zwolni ucznia z wykonywania niektórych ćwiczeń fizycznych na podstawie wydanej przez lekarza opinii. Dotychczas lekarz mógł wystawić dziecku całoroczne zwolnienie nawet na podstawie prośby rodziców. W roku szkolnym 2012/2013 NIK przeprowadzała badania z których wynikało, że uczniowie notorycznie unikają lekcji wuefu. Zarówno rodzice jak i uczniowie przyznali, że zajęcia są nieatrakcyjne, a nauczyciele zmuszają dzieci do aktywności przekraczającej ich możliwości, dlatego decydują się na  całkowitą rezygnację z uczestnictwa w lekcjach prosząc lekarzy o wydanie zwolnienia.

Poza wprowadzeniem zmian w sposobie wystawiania zwolnień, posłowie pochylają się także nad programem zajęć wuefu. Chcą wprowadzić więcej dyscyplin sportowych,  żeby lekcje były bardziej atrakcyjne dla uczniów. Wychowanie fizyczne powinno być edukacją ruchową i zapobiegać chorobom. Jeśli dziecko złamie rękę, lekarz powinien zabronić robienia pompek, grania w piłkę ręczną i innych zajęć, które absorbują chorą rękę, ale jednocześnie wybrać dla dziecka inny rodzaj aktywności. Jeśli nauczyciel nie będzie potrafił zinterpretować zwolnienia wypisanego przez lekarza, powinien się z nim skonsultować aby ustalić najlepszy program zajęć dla chorego dziecka.

Źródło: Rynekzdrowia.pl

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

 • W Mońkach powstało Centrum Leczenia Bólu

  Certyfikat „Szpitala bez bólu” otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Jest to pierwsza placówka w Podlaskiem, która zdobyła takie odznaczenie. Szpital od lat zajmuje się leczeniem przewlekłego bólu różnego pochodzenia.

 • Jak utrzymać wakacyjną sylwetkę? przegląd jesiennych aktywności

  W ciepłym sezonie większość z nas ciężko pracowała na letnią sylwetkę, żeby z dumą wejść na plażę i pochwalić się ładnym ciałem. Skoro namęczyliśmy się wiosną i latem, szkoda by było, żeby cała praca poszła na marne jesienią, kiedy pogoda panująca za oknem nie zachęca do aktywności fizycznej. Sprawdź jak utrzymać piękną, wakacyjną sylwetkę jesienią.

 • Teatr dla pacjentów - „Studio Live” w szpitalach

  Pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli okazję, jako pierwsi oglądać transmisję spektaklu „Jak zostałam wiedźmą” w wykonaniu Teatru Studio. Było to pierwsze przedstawienie z cyklu „Studio Live”, w ramach, którego pacjenci szpitali dziecięcych i więźniowie, będą mogli oglądać spektakle, spotkać się z twórcami i aktorami oraz uczestniczyć w warsztatach.

 • Nowotwory u dzieci są łatwiej wyleczalne niż u dorosłych

  Wyleczalność raka znacznie wzrosła od lat 50 ubiegłego wieku. Najlepiej widać to na przykładzie onkologii dziecięcej. Nowotwory udaje się zwalczyć aż u 80% dzieci leczonych onkologicznie w USA. U dorosłych odsetek ten wynosi odpowiednio 63% w przypadku kobiet i 66% u mężczyzn.

 • Jak piłować paznokcie i jak nadać im odpowiedni kształt?

  Jeśli wciąż skracasz paznokcie nożyczkami lub co gorsza cążkami, to natychmiast odrzuć je w kąt i przygotuj się na pilniczkową rewolucję. Prawidłowe piłowanie paznokci gwarantuje ich szczególną urodę, dlatego warto przyłożyć się do tego zabiegu i skorzystać z odpowiednich akcesoriów, żeby pozostały mocne i zdrowe.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij