Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
20.49 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
20.49 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek Ginkofar Forte zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega agregacji płytek.

Skład

Substancją czynną leku jest:

Ginkgo bilobae folium extractum siccum (35-67:1), ekstrahent - aceton 60% (v/v) - wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L., folium) 80 mg, w tym:

wyciąg natywny: 90-100%, o składzie:

 • 22-27.% ginkgoflawonogllkozydów,
 • 5-7% laktonów terpenowych (w tym 2,8-3,4% glnkgolidów A, B i C oraz 2,6-3,2% bilobalidu),
 • nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych;

substancja pomocnicza: glukoza ciekła 0-10%.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, powidon, krospowidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, talk, tlenek żelaza żółty (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla osób dorosłych to: 3 razy na dobę po 1 tabletce.

Dawka dobowa: 3 tabletki

Leczenie powinno trwać przynajmniej 8 tygodni.

Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 3 miesiącach stosowania leku nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Za substancje czynne wyciągu uważa się glikozydy flawonowe, glnkgolidy oraz bilobalid.

Wskazania

Ginkofar Forte stosuje się:

 • w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem),
 • w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji.

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Ginkofar Forte jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku Ginkofar Forte pojawiać się mogą następujące działania niepożądane:

 • Bardzo często (częściej niż u 1 osoby na 10): ból głowy.
 • Często (u 1 do 10 osób na 100): zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty).
 • Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): krwawienie z poszczególnych narządów (oczu, nosa, krwotok z przewodu pokarmowego i naczyń mózgowych), reakcje uczuleniowe (wstrząs alergiczny), alergiczne reakcje skórne (rumień, obrzęk, śwląd i wysypka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ginkofar Forte zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Ginkofar Forte przyjmuje się doustnie, po posiłku, popijając tabletkę płynem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mleć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Ginkofar Forte nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 897 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ginkofar Forte - Ginkgo bilobae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia pamięć i koncentrację

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Zaburzenia krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bólu w stopach), osłabienie słuchu i wzroku. Wspomagająco w miażdżycy naczyń.

Dawkowanie:

Doustnie. W zaburzeniach krążenia mózgowego lek stosuje się 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce. W zaburzeniach krążenia obwodowego lek stosuje się 2 razy na dobę po 1 tabletce. Zasadnicza terapia powinna trwać 8 do12 tygodni. Po niej wskazane jest przyjmowanie leku 1 do 2 razy na dobę po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić bóle głowy lub alergie skórne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz aspirynę, warfaynę, leki moczopędne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY