Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
20.49 zł

Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

Ginkofar forte, 80 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
20.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Ginkofar Forte zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega agregacji płytek.

Skład

Substancją czynną leku jest:

Ginkgo bilobae folium extractum siccum (35-67:1), ekstrahent - aceton 60% (v/v) - wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L., folium) 80 mg, w tym:

wyciąg natywny: 90-100%, o składzie:

  • 22-27.% ginkgoflawonogllkozydów,
  • 5-7% laktonów terpenowych (w tym 2,8-3,4% glnkgolidów A, B i C oraz 2,6-3,2% bilobalidu),
  • nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych;

substancja pomocnicza: glukoza ciekła 0-10%.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, powidon, krospowidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, talk, tlenek żelaza żółty (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla osób dorosłych to: 3 razy na dobę po 1 tabletce.

Dawka dobowa: 3 tabletki

Leczenie powinno trwać przynajmniej 8 tygodni.

Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 3 miesiącach stosowania leku nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Za substancje czynne wyciągu uważa się glikozydy flawonowe, glnkgolidy oraz bilobalid.

Wskazania

Ginkofar Forte stosuje się:

  • w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem),
  • w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji.

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Ginkofar Forte jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku Ginkofar Forte pojawiać się mogą następujące działania niepożądane:

  • Bardzo często (częściej niż u 1 osoby na 10): ból głowy.
  • Często (u 1 do 10 osób na 100): zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty).
  • Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): krwawienie z poszczególnych narządów (oczu, nosa, krwotok z przewodu pokarmowego i naczyń mózgowych), reakcje uczuleniowe (wstrząs alergiczny), alergiczne reakcje skórne (rumień, obrzęk, śwląd i wysypka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ginkofar Forte zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Ginkofar Forte przyjmuje się doustnie, po posiłku, popijając tabletkę płynem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mleć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Ginkofar Forte nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ginkofar Forte - Ginkgo bilobae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia pamięć i koncentrację

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Zaburzenia krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bólu w stopach), osłabienie słuchu i wzroku. Wspomagająco w miażdżycy naczyń.

Dawkowanie:

Doustnie. W zaburzeniach krążenia mózgowego lek stosuje się 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce. W zaburzeniach krążenia obwodowego lek stosuje się 2 razy na dobę po 1 tabletce. Zasadnicza terapia powinna trwać 8 do12 tygodni. Po niej wskazane jest przyjmowanie leku 1 do 2 razy na dobę po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić bóle głowy lub alergie skórne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz aspirynę, warfaynę, leki moczopędne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.