Produkt w kategoriach

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

7.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Preparat stosowany w leczeniu objawowym bólu i stanów gorączkowych.

Skład

Paracetamol 300 mg.

Dawkowanie

U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała: dla dzieci o masie ciała od 15 do 24 kg (wiek okolo 4-9 lat) właściwa dawka to 1 czopek, w razie koniecznośći co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

Zalecana dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała - nalezy ją podać w 4 dawkach podzielonych po 15mg/kg mc. co 6 godzin.

Dorośli i dzieci powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę.

Podawane doodbytniczo.

Działanie

Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy

Wskazania

Gorączka,. leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Choroba alkoholowa. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Mniej niż 5% pacjentów z nadwrażliwością na pochodne kwasu acetylosalicylowego może również być uczulona na paracetamol.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych,  trombocytopenia, leukopenia, neutropenia

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie  piersią: Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w konkretnym przypadku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }