Ranigast Pro, tabletki powlekane, 75 mg, 10 szt
5.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Ranigast Pro, tabletki powlekane, 75 mg, 10 szt

Ranigast Pro, tabletki powlekane, 75 mg, 10 szt
5.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

preparat stosowany w objawowym leczeniu dolegliwości żołądkowych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego.

Skład

Substancją czynną zawartą w leku  Ranigast PRO jest 75 mg ranitydyny w postaci chlorowodorku (co odpowiada 84 mg chlorowodorku ranitydyny).
Inne składniki leku to:
rdzeń tabletki: krospowidon, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna.
otoczka tabletki: hypromeloza (Methocel E 15), lak z żółcienią pomarańczową E 110, tytanu dwutlenek, triacetyna, talk.

Dawkowanie

dorośli i dzieci w wieku powyżej 16 lat - w przypadku wystąpienia objawów niestrawności należy zastosować 1 tabletkę powlekaną 75 mg. Jeśli po przyjęciu preparatu dolegliwości utrzymują się dłużej niż 1 godzinę lub nawracają, można przyjąć następną tabletkę 75 mg. 
Nie należy stosować dawki większej niż 150 mg na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.

Działanie

Ranitydyna, substancja czynna leku Ranigast PRO, hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Wskazania

objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego: niestrawność (dyspepsja), zgaga, nadkwaśność, ból w nadbrzuszu. Lek usuwa w krótkim czasie zgagę i niestrawność. 1 tabletka działa około 6-8 godzin.

 

Przeciwwskazania

leku Ranigast PRO nie należy stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na ranitydynę lub na inny składnik leku, u dzieci w wieku poniżej 16 lat.

Działania niepożądane

Działania niepożądane zostały sklasyfikowane zgodnie z częstością występowania:
często: występujące u przynajmniej 1% pacjentów,
niezbyt często: występujące u 0,1% do 1% pacjentów,
rzadko: występujące u 0,01% do o,1% pacjentów
bardzo rzadko: występujące u mniej niż u 0,01% pacjentów.
U pacjentów stosujących ranitydynę obserwowano następujące działania niepożądane:
bardzo rzadko: bóle głowy i zawroty głowy, przemijające zaburzenia dotyczące ruchów mimowolnych, przemijające stany splątania, depresja, omamy, zwolnienie akcji serca, blok przedsionkowo-komorowy, zapalenie naczyń, zwykle przemijające zapalenie wątroby przebiegające z żółtaczką lub bez, ostre zapalenie trzustki, biegunka, bóle stawowe i mięśniowe, zwykle przemijająca leukopenia i trombocytopenia, agranulocytoza lub pancytopenia, czasami z aplazją lub hipoplazją szpiku, ginekomastia, przemijająca impotencja, rumień wielopostaciowy, wypadanie włosów, wstrząs anafilaktyczny, niewyraźne widzenie.
rzadko: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, gorączka, skurcz oskrzeli, zwiększenie liczby eozynofili, niedociśnienie, ból w klatce piersiowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza w następujących przypadkach:

 • przebytej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy,
 • zaburzeń czynności wątroby lub nerek,
 • porfirii,
 • gdy wraz z niestrawnością występuje utrata masy ciała,
 • stosowania NLPZ,
 • współistniejących chorób, leczonych innymi lekami przepisanymi przez lekarza.

Leczenie ranitydyną może maskować objawy nowotworu.
Ciąża i karmienie piersią: przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Brak informacji dotyczących przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w czasie stosowania ranitydyny. Jednakże u niektórych pacjentów obserwowano działania niepożądane, takie jak: zawroty i bóle głowy lub niewyraźne widzenie, które mogą ograniczyć sprawność psychofizyczną.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ranigast Pro - Ranitidinum - zastosowanie i działanie

Skład:

ranitydyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie soku żołądkowego

Wskazania:

Objawowe leczenie takich dolegliwości żołądkowych jak niestrawność, zgaga, nadkwaśność.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka w przypadku wystąpienia objawów niestrawności, po 1 godzinie można przyjąć następną tabletkę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 tabletki. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.   Uwaga! Lek nie należy stosować samodzielnie dłużej niż 2 tygodnie. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po 2 tygodniach leczenia należy zasięgnąć porady lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zmęczenie, ból i zawroty głowy, senność lub bezsenność, wysypka, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Rzadko podniecenie, stany splątania, depresja i omamy (szczególnie u pacjentów ciężko chorych i w podeszłym wieku), zwolnienie akcji serca, blok przedsionkowo-komorowy, zapalenie naczyń, bóle stawów i mięśni, zmiany w obrazie krwi, zaburzenia akomodacji, reakcje alergiczne.   Brak informacji dotyczących przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w czasie stosowania ranitydyny. Jednakże w przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych jak np. zawroty i bóle głowy, niewyraźne widzenie może ograniczać sprawność psychofizyczną. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ranitydynę lub jakąkolwiek substancję pomocnicza preparatu, przebytą chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, porfirię, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz preparaty zobojętniające treść żołądkową, sukralfat, ketokonazol, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY