No-Spa, 40 mg, tabletki, 20 szt.

drotaweryna, tabletka, kolka, menstruacja, ból

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NO-SPA

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Marcina Kasprzaka 6
01-211 Warszawa

Opis

No-Spa to produkt leczniczy stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich  w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Skład

Substancją czynną leku jest drotaweryna.

1 tabletka zawiera 40 mg chlorowodorku drotaweryny (Drotaverini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, powidon, skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2-3 dawkach podzielonych.

W przypadku konieczności zastosowania teku No-Spa u dzieci:

  • dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: wynosi 80 mg, w 2 dawkach podzielonych
  • dawka dobowa dla dzieci w wieku powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2-4 dawkach podzielonych. 

Działanie

No-Spa zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe).

No-Spa łagodzi bolesne skurcze w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i dróg rodnych.

Wskazania

Lek No-Spa stosuje się:

  • w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera
  • w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz

oraz wspomagająco:

  • w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odżwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki
  • w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku No-Spa: jeśli pacjent ma uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek i serca, jeśli pacjent ma blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia oraz u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 osoby na 1000): reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd), ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nudności, zaparcie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek No-Spa zawiera laktozę. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu u pacjentów z niedociśnieniem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Drotaweryna osłabia działanie lewodopy (lek stosowany w chorobie Parkinsona).  

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek No-Spa można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Drotaweryna przenika przez łożysko. Zastosowanie w ciąży wyłącznie na zalecenie lekarza. Nie stosować leku w czasie porodu. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.  

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W dawkach leczniczych lek podawany doustnie nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W razie wystąpienia zawrotów głowy należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności tj. prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Choć dostrzegano różnice w odczuwaniu bólu przez kobiety i mężczyzn, nie było wystarczających dowodów na to, że mechanizmy wywołujące ból są odmienne w zależności od płci. Nowe badanie pozwoliło zidentyfikować różnice w funkcjonowaniu receptorów bólu (nocyceptorów), co może w przyszłości pomóc opracować bardziej precyzyjne metody walki z rozmaitymi dolegliwościami.

  • Zespół jelita drażliwego (IBS, ang. irritable bowel syndrome) jest jednym z najczęstszych zaburzeń przewodu pokarmowego. Charakteryzuje się przewlekłymi bólami brzucha, wzdęciami, zaparciami lub biegunkami. Często występują również inne objawy, takie jak uczucie niepełnego wypróżnienia czy wodnisty stolec. Przyczyny zespołu jelita drażliwego nie są dokładnie znane. Jednym z czynników ryzyka jest stres, ale również dieta i styl życia. Leczenie IBS zależy od indywidualnych objawów i zwykle składa się z terapii farmakologicznej, zmiany stylu życia i diety.

  • Bóle menstruacyjne, czyli skurczowe bóle w trakcie okresu (miesiączki), to dolegliwość, której doświadczyła większość kobiet1. Bóle menstruacyjne mogą pojawić się już przed miesiączką i mogą mieć duże natężenie. Zazwyczaj występują w podbrzuszu, ale mogą też rozprzestrzeniać się na górną część ud, nogi i plecy2,3. Mogą im również towarzyszyć nudności, wymioty, wzdęcia i biegunka3. Wszystko to, w połączeniu z utratą krwi i bólem, może powodować naprawdę kiepskie samopoczucie.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl