No-Spa, 40 mg, tabletki, 20 szt.

drotaweryna, tabletka, kolka, menstruacja, ból

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Sprawdź warianty
40 szt.
22,59 zł
0,56 zł / szt.

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NO-SPA

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Marcina Kasprzaka 6
01-211 Warszawa
CHC.kontakt@sanofi.com

Opis

No-Spa to produkt leczniczy stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich  w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Skład

Substancją czynną leku jest drotaweryna.

1 tabletka zawiera 40 mg chlorowodorku drotaweryny (Drotaverini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, powidon, skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2-3 dawkach podzielonych.

W przypadku konieczności zastosowania teku No-Spa u dzieci:

  • dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: wynosi 80 mg, w 2 dawkach podzielonych
  • dawka dobowa dla dzieci w wieku powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2-4 dawkach podzielonych. 

Działanie

No-Spa zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe).

No-Spa łagodzi bolesne skurcze w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i dróg rodnych.

Wskazania

Lek No-Spa stosuje się:

  • w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera
  • w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz

oraz wspomagająco:

  • w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odżwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki
  • w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku No-Spa: jeśli pacjent ma uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek i serca, jeśli pacjent ma blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia oraz u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 osoby na 1000): reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd), ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nudności, zaparcie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek No-Spa zawiera laktozę. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu u pacjentów z niedociśnieniem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Drotaweryna osłabia działanie lewodopy (lek stosowany w chorobie Parkinsona).  

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek No-Spa można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Drotaweryna przenika przez łożysko. Zastosowanie w ciąży wyłącznie na zalecenie lekarza. Nie stosować leku w czasie porodu. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.  

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W dawkach leczniczych lek podawany doustnie nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W razie wystąpienia zawrotów głowy należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności tj. prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Choć dostrzegano różnice w odczuwaniu bólu przez kobiety i mężczyzn, nie było wystarczających dowodów na to, że mechanizmy wywołujące ból są odmienne w zależności od płci. Nowe badanie pozwoliło zidentyfikować różnice w funkcjonowaniu receptorów bólu (nocyceptorów), co może w przyszłości pomóc opracować bardziej precyzyjne metody walki z rozmaitymi dolegliwościami.

  • Bóle menstruacyjne, czyli skurczowe bóle w trakcie okresu (miesiączki), to dolegliwość, której doświadczyła większość kobiet1. Bóle menstruacyjne mogą pojawić się już przed miesiączką i mogą mieć duże natężenie. Zazwyczaj występują w podbrzuszu, ale mogą też rozprzestrzeniać się na górną część ud, nogi i plecy2,3. Mogą im również towarzyszyć nudności, wymioty, wzdęcia i biegunka3. Wszystko to, w połączeniu z utratą krwi i bólem, może powodować naprawdę kiepskie samopoczucie.

  • Skurczowe bóle brzucha i dolegliwości związane z nadmiernym napięciem mięśni gładkich w obrębie narządów jamy brzusznej z pewnością nie ominęły nikogo z nas. Ich przyczyn i czynników je wywołujących może być mnóstwo – od lżejszych dolegliwości do poważniejszych chorób. Gdy ból brzucha już nas dopadnie, nie czekajmy – starajmy się sobie z nim poradzić.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl