Urosept, tabletki drażowane, 60 szt.

borówka, brzoza, cytrynian potasu, cytrynian sodu, fasola, pietruszka, rumianek, tabletka, kamica dróg moczowych, infekcja

21,99 zł
Cena za szt.: 0,37 zł
Sprawdź warianty
30 szt.
12,29 zł
0,41 zł / szt.
60 szt.
21,99 zł
0,37 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

DLA NIEJ
Urosept

60 sztuk tabletek drażowanychLek, a nie suplement diety!

Zawiera substancje pozyskiwane przede wszystkim z ziół

Nie jesteś pierwsza, która ma problem z pęcherzem ‑ jego infekcje towarzyszą nam niestety od dawna. Ale dzięki temu na przestrzeni lat mogliśmy zauważyć, jakie substancje wspierają utrzymanie układu moczowego w zdrowiu i jakie pomagają wrócić mu do zdrowia.

Czym jest Urosept®?

1 Ma łagodne działanie moczopędne.
Przyjmujesz lek, który ma swoje naturalne odpowiedniki w przyrodzie, dzięki czemu łagodnie pomagasz pęcherzowi moczowemu w powrocie do zdrowia.


2 Jest fitofarmaceutykiem.
Zawiera ziołowe składniki, wykazujące łagodne działanie moczopędne, dzięki czemu stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego.


3 Długofalowe i kompleksowe zastosowanie.

4 Ma bogaty, roślinny skład.
Możesz stosować go przez dłuższy okres czasu po konsultacji z lekarzem. Pomocniczo stosowany w kamicy nerkowej.


5 Pomocniczo stosowany w kamicy nerkowej.

Substancje wykorzystywane do produkcji Uroseptu®

Korzeń pietruszki
Działanie rozkurczające

Liść brzozy
Działanie moczopędne i przeciwbakteryjne, przeciwzapalne w obrębie dróg moczowych, zwiększa wydalanie kwasu moczowego

Naowocnia fasoli
Działanie moczopędnie, pomaga w infekcjach dróg moczowych, przy kamicy i problemach z oddawaniem moczu

Ziele rumianku
Działa rozkurczowo, moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie.

Liść borówki brusznicy
Działanie moczopędne i odkażające

Cytrynian potasu i sodu
Zapobiegają strącaniu się kamieni szczawianowo‑wapniowych, co jest wyjątkowo pomocne przy kamicy

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej urosept.pl

Czy wiesz...

Co sprzyja zakażeniu cewki moczowej?

Niewłaściwa higiena, zimno czy przebywanie w środowisku, w którym stykasz się z „cudzymi” bakteriami (np. właśnie na basenie), mogą sprzyjać zakażeniu. Powodują je zazwyczaj chlamydie (pasożytnicze bakterie), a rzadziej zstępujące zakażenie bakteryjne lub toksyczne substancje wydalane z moczem.

Jak rozpoznać zakażenie cewki moczowej?

Jeśli czujesz bolesne, częste parcie na mocz, a każdorazowo oddajesz przy tym kilka kropli, to mogą być symptomy zapalenia cewki. Objawem może być również gorączka, a nawet (w ostrej fazie, zwłaszcza przy krwotocznym zapaleniu pęcherza) krwiomocz. Aby potwierdzić lub wykluczyć tę chorobę, należy przeprowadzić badanie laboratoryjne.

Co sprzyja infekcji dróg moczowych?

Stany chorobowe, w których występuje zaleganie moczu w pęcherzu (np. przerost gruczołu krokowego, zwężenie cewki moczowej, porażenne zwiotczenie warstwy mięśniowej pęcherza). Ryzyko zachorowania mogą podnosić również wszelkie manipulacje w cewce moczowej (np. masturbacja) lub celowe zabiegi (np. cewnikowanie pęcherza) oraz brak higieny osobistej w okolicy zewnętrznego ujścia cewki moczowej.

Kiedy możesz być bardziej narażona na infekcję?

- Masz obniżoną odporność
- Uprawiasz przypadkowy seks i nie stosujesz prezerwatyw lub stosujesz te ze środkami plemnikobójczymi
- Siadasz na zimnej powierzchni, zbyt lekko się obierasz lub doprowadzasz do wychłodzenia organizmu
- Długotrwale zażywasz leki przeciwbólowe, przeciwzapalne czy antydepresyjne
- Nosisz obcisłe spodnie albo bieliznę ze sztucznych włókien
- Nie dbasz odpowiednio o higienę okolic intymnych
- Korzystasz z publicznych toalet, szatni, basenów, jacuzzi, czy kąpielisk
- Jesteś w ciąży
- Cierpisz na takie choroby i schorzenia, jak cukrzyca, otyłość czy kamica nerkowa

Jakie są objawy zakażenia dróg moczowych?

Zaczyna się od uczucia lekkiego pieczenia przy oddawaniu moczu. Możesz czuć dyskomfort, lekkie kłucie lub szczypanie. Jeśli to jednorazowa sytuacja, może być wynikiem naprawdę wielu przyczyn. Jednak absolutnie nie wolno jej bagatelizować! Zwłaszcza jeśli nieprzyjemne pieczenie staje się coraz silniejsze.

Jak można uniknąć infekcji?

Częstymi przyczynami problemów, które potrafią uprzykrzyć nam życie, są:
- Kąpiele w zimnej wodzie, w szczególności w basenach,
- Wychłodzenie okolic intymnych,
- Brak właściwej odzieży

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej urosept.pl

Masz dość? Nie wiesz, co zrobić?

Czas zadbać o zdrowie nerek i żyć pełnią życia bez bólu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w walce z dolegliwościami układu moczowego – marka Urosept jest już od 39 lat na rynku! Sprawdź jak w prosty, a zarazem naturalny sposób możesz zadbać o zdrowie swoich nerek!

Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na temat produktu leczniczego Urosept®

Co to jest lek Urosept® i w jakim celu się go stosuje?
Urosept® jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu

Informacje ważne przed zastosowaniem leku Urosept

Kiedy nie stosować leku Urosept®
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Nie stosować, jeśli występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Inne leki i Urosept®
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Stosowanie leku nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Lek Urosept®
zawiera laktozę i sacharozę Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak stosować lek Urosept®?

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: stosować doustnie, 3 razy dziennie po 2 tabletki, popić szklanką wody lub według indywidualnych wskazań lekarza. Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Urosept®
Nie są znane przypadki przedawkowania leku. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i wystąpienia niepokojących objawów należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie przyjęcia leku Urosept®
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na obecność w preparacie wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, e‑mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Urosept®?

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Podczas przechowywania możliwe jest wystąpienie ciemniejszych przebarwień otoczki, co nie wpływa na właściwości terapeutyczne leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Co zawiera lek Urosept®?

Substancje czynne
1 tabletka drażowana zawiera: ‑ wyciąg gęsty złożony z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4‑7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]) ‑ 86,2 mg;
‑ naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseoli pericarpium) ‑ 78 mg;
‑ wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3‑6 : 1), ekstrahent: woda) ‑ 26 mg;
‑ wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7‑9 : 1), ekstrahent: woda) ‑ 8 mg;
‑ potasu cytrynian (Kalii citras) ‑ 19 mg;
‑ sodu cytrynian (Natrii citras) ‑ 16 mg.
Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna E 132, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Z natury i z serca od Herbapol Poznań

Sylimarol® 70mg

Sylimarol® Vita 150

Alax®

UROSEPT® tabletki drażowane, produkt złożony Wskazania do stosowania: Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Sylimarol® 70 mg tabletki drażowane Substancja czynna: 100 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20‑34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Sylimarol® Vita 150 kapsułki twarde, produkt złożony. Substancja czynna: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20 34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, substancja pomocnicza ‑ benzoesan sodu (<0,2%)) ‑ 214,3 mg; witamina B1 (Thiaminum hydrochloridum) 10 mg, witamina B2 (Riboflavinum) 4 mg, witamina B6 (Pyridoxini hydrochloridum) 10 mg, witamina PP (Nicotinamidum) 10 mg, pantotenian wapnia (Calcii pantothenas) ‑ 4 mg. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko‑strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

ALAX® tabletki drażowane Substancje czynne: 1 tabletka zawiera: 35 mg wysuszonego i sproszkowanego soku z Aloe barbadensis Miller i/lub Aloe ferox Miller, folium (liści aloesu) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 18%; 42 mg wyciągu suchego z Rhamnus frangula L., cortex (kory kruszyny) (DER 5‑8:1, ekstrahent: metanol) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 15%. Jedna tabletka zawiera 10‑15 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę. Wskazania do stosowania: Roślinny produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach. Zawarte w preparacie antrazwiązki wykazują działanie przeczyszczające. Wyróżnia się dwa główne mechanizmy działania: pobudzanie motoryki jelita grubego prowadzące do przyspieszenia pasażu treści jelitowej oraz zwiększenie wydzielania płynów do światła jelita. W efekcie następuje przyspieszenie pasażu jelitowego oraz rozluźnienie stolca. Efekt przeczyszczający może wystąpić po upływie 8 do 12 godzin po podaniu leku. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A., ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A
ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań

 

 

UROS 60-KAEE-APTE-102-3

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Urosept to produkt leczniczy o łagodnym działaniu moczopędnym. Tabletki leku stosuje się jako środek wspomagający leczenie kamicy dróg moczowych oraz przy zakażeniach układu moczowego. Urosept przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancje czynne: wyciąg gęsty złożony z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4-7:1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz.), naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseoli pericarpium), wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3-6 : 1), wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), potasu cytrynian, sodu cytrynian.

1 tabletka zawiera: 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4-7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]), 78 mg naowocnii fasoli sproszkowanej (Phaseoli pericarpium), 26 mg wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3-6 : 1), ekstrahent: woda), 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), ekstrahent: woda), 19 mg potasu cytrynianu, 16 mg sodu cytrynianu.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna (E 132), mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295). 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Urosept należy stosować doustnie. Dawkowanie leku dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia to 2 tabletki 3 razy dziennie. Należy popijać szklanką wody.

Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.

Działanie

Urosept jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Urosept jest stosowany pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Urosept w przypadku uczulenia na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowanie produktu jest również obrzęk spowodowany niewydolnością serca i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ze względu na obecność w preparacie wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas przechowywania możliwe jest wystąpienie ciemniejszych przebarwień otoczki, co nie wpływa na właściwości terapeutyczne leku.

Lek zawiera laktozę i sacharozę, więc w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze nie wyższej niż 25°C oraz w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kamica nerkowa (kod ICD-10 N20), czyli odkładanie się w nerkach złogów substancji obecnych w moczu, jest stosunkowo powszechnym schorzeniem. Kamienie w układzie moczowym doskwierają trzykrotnie częściej mężczyznom niż kobietom. Schorzenie to wymaga pilnej wizyty u lekarza, nie tylko ze względu na towarzyszący mu ból, ale także z powodu ryzyka poważnych powikłań. W celu zapobiegania nawrotom kamicy nerkowej najczęściej wystarczy przyjmować odpowiednie ilości płynów oraz stosować adekwatną dietę.

  • Wprowadzenie terapii nerkozastępczej (potocznie dializ) było przełomowym osiągnięciem pozwalającym wydłużyć życie pacjentom z niewydolnością nerek. Najpowszechniej stosowana jest hemodializa, która wykorzystywana jest zarówno w przypadkach nagłego zachorowania, jak i w czasie leczenia przewlekłego.

  • Mocznica to krańcowe stadium niewydolności nerek cechujące się dużymi stężeniami mocznika i kreatyniny we krwi, niewyrównaną kwasicą nieoddechową oraz powikłaniami przewlekłej choroby nerek (PChN). PChN jest bardzo częstym schorzeniem internistycznym, w którym dochodzi do stopniowego uszkodzenia nerek, a co za tym idzie – spadku ich wydolności.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij