Lipancrea, 8000 j. lipazy, kapsułki, 50 szt
24.34 zł

Lipancrea, 8000 j. lipazy, kapsułki, 50 szt

Lipancrea, 8000 j. lipazy, kapsułki, 50 szt
Ostatnia cena produktu
24.34 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat zawierający pankreatynę.

Skład

1 kapsułka zawiera substancję czynną: pankreatynę o aktywności:
lipzy- 8000j. Ph. Eur.
amylazy- 5750j. Ph. Eur.
proteazy- 450j. Ph. Eur.

Substancje pomocnicze: trójetylu cytrynian, kopolimer kwasu metakrylowego, żelatyna, żelza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171)

Dawkowanie

Doustnie podczas posiłku popijając każdą kapsułkę płynem. Kapsułkę należy połykać w całości nie należy jej żuć ani kruszyć.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych: 2-4 kapsułki do każdego posiłku

Działanie

Pankreatyna zawiera enzymy trzustkowe pochodzenia zwierzęcego: lipazę- rozkładająca tłuszcze, amylaze rozkładające skrobie oraz proteazy powodujące rozkład białek.

Preparat umożliwia trawienie, np. po wycięciu trzustki oraz poprawia trawienie w stanach zmniejszonego wydzielania enzymów. Ułatwia przyswojenie składników odżywczych zawartych w pożywieniu oraz usuwa zaburzenia trawienia. Zapobiega wystąpieniu objawów takich jak: uczucie przepełnienia żołądka po jedzeniu, wzdęcia, bóle brzucha, nudności, wymioty.

Wskazania

Upośledzenie czynności trzustki spowodowane:

  • przewlekłym zapaleniem trzustki
  • wycięciem trzustki bądź jej części
  • wycięciem żołądka
  • zwężeniem dróg żółciowych spowodowanych chorobą nowotworową
  • mukowiscydozą- chorobą dzieczną objawiającą się tym, że organizm produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje poważne zaburzenia w narządach, np. płucach, trzustce.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ostre zapalenie trzustki objawiające się bardzo silnymi bólami w górnej części brzucha z nudnościami i wymiotami, które nie ustępuja po typowych lekach przeciwóblowych dostępnych bez recepty

Działania niepożądane

Często: ból brzucha
Niezbyt często: zaparcia, biegunka, nudności, wymioty, reakcje alergiczne, nadwrażliwość skóry.
Bardzo rzadko: świad skóry, nie wymagający odstawienia leku
W czasie stosowania leku mogą również wystąpić: objawy uczulenia, podrażnienia w jamie ustnej lub okolicy odbytu, podwyższenie stężenia kwasu moczowego w moczu

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 937 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lipancrea 8000 - Pancreatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

pankreatyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga trawienie

Wskazania:

Lek Lipancrea 8000 zawiera enzymy trzustkowe pochodzenia zwięrzecego. Zawiera lipazę - hydrolizująca tłuszcze, amylazę - rozkładającą skrobię oraz proteazy powodujące rozpad białek. Lipancrea 8000 umożliwia trawienie np. po wycięciu trzustki oraz poprawia trawienie w stanach zmniejszonego wydzielania enzymów. Lek stosuje się w stanach zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki spowodowanych: przewlekłym zapaleniem trzustki, resekcją trzustki bądź jej części, resekcją żołądka, zwężeniem dróg żółciowych spowodowanych chorobą nowotworową, mukowiscydozą.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy przyjmować podczas posiłku popijając każdą kapsułkę płynem. Kapsułkę należy połykać w całości, ponieważ rozgryzienie lub rozkruszenie może spowodować zniszczenie peletek i unieczynnienie leku. W razie niemożności połknięcia kapsułki można ją otworzyć. Wysypane peletki należy podać z małą ilością płynu, np. soku owocowego (nie należy dodawać do mleka i mieszanek mlecznych). Nie jest konieczne podawanie leku do lekkich posiłków składających się z jarzyn, owoców, soków owocowych i innych beztłuszczowych produktów. Podanie leku z posiłkiem o pH wyższym niż 5,5 (np. jaja, kurczak, cielęcina, zielony groszek) może zmniejszać skuteczność leku. Dawkowanie powinno być ustalane indywidualnie. Zazwyczaj jednak u dorosłych stosuje się od 2 do 4 kapsułek do kazdego posiłku. Dawkę można zwiększać jedynie po konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha. Niezbyt często: zaparcia, nieprawidłowe stolce, biegunka, nudności, wymioty, reakcje alergiczne i reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: świąd skóry. Ponadto mogą wystąpić: odczyny alergiczne, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub okolicy odbytu.   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pankreatynę lub białko wieprzowe, ostre zapalenie trzustki.   Gdy przyjmujesz  ranitydynę (np. Ranigast), famotydynę (np. Famogast) oraz inne leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia tylko wówczas, gdy w opinii lekarza korzyść matki będzie przeważała nad ryzykiem dla dziecka.