Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml
Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml
37.99 zł

Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml

Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml
37.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Multi-Gyn Actigel - zastosowanie i działanie

Skład:

kompleks 2QR z rośliny aloe barbadensis

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

łagodzi podrażnienia przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Dolegliwość sfery intymnej związane z zakłóceniem równowagi flory pochwowej takich jak: swędzenie, pieczenie, upławy, nieprzyjemny zapach i podrażnienie śluzówki.

Dawkowanie:

Miejscowo. W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy z występującą niepożądaną wydzieliną i/lub nieprzyjemnym zapachem stosować dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie, w obfitej ilości przez okres co najmniej 5 dni. W przypadku nieprzyjemnych dolegliwości ze strony pochwy takich jak: świąd, podrażnienie, tkliwość, zaczerwienienie i bolesność należy stosować preparat w obfitej ilości co najmniej raz dziennie lub w razie potrzeby złagodzenia objawów. Profilaktycznie raz na 3 dni. Częstsze stosowanie zwiększa skuteczność. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

Skuteczne zapobieganie i leczenie nawracających dolegliwości pochwowych.

Skład

Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer*, Xanthan Gum, Glycerin, Caprylyl Glycol

* 2QR: opatentowany kompleks bioaktywnych polisacharydów.

Działanie

Multi-Gyn ActiGel - Zapobiega i leczy dolegliwości pochwowe
•    zapobiega i leczy bakteryjne zakażenie pochwy (BV)
•    redukuje nieprzyjemny zapach i upławy
•    bezpośrednio łagodzi świąd i podrażnienia
•    przynosi bezpośrednią ulgę w dolegliwościach pochwowych
•    optymalizuje florę bakteryjną pochwy i stan jej tkanek
•    przeciwdziała rozwojowi drożdżaków
•    jest bezpieczny i naturalny

Multi-Gyn ActiGel zawiera jedynie naturalne składniki
Multi-Gyn ActiGel jest produktem naturalnym, opartym na bioaktywnym kompleksie 2QR. Nie zawiera substancji zapachowych, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
Multi-Gyn ActiGel jest bezpieczny i nieszkodliwy, nie zawiera żadnych silnie działających substancji chemicznych, środków konserwujących, ani hormonów. Nie ma wpływu na działanie prezerwatyw.

Multi-Gyn ActiGel oparty jest na opatentowanym kompleksie 2QR. Ta naturalna substancja, uzyskiwana z roślin, zawiera bioaktywne polisacharydy. Ma ona unikalną zdolność blokowania przylegania szkodliwych bakterii, i w ten sposób skutecznie je neutralizuje. To naturalne działanie blokujące rozwój patogenów jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe. Ponieważ nie opiera się ono na działaniu żadnych substancji toksycznych ani silnie działających substancji chemicznych, nie wywołuje objawów niepożądanych. Poza swoim kluczowym działaniem, polegającym na blokowaniu szkodliwych drobnoustrojów, Multi-Gyn ActiGel wspomaga naturalny proces regeneracji tkanek i optymalizuje stan błony śluzowej pochwy. Bezpośrednio przywraca optymalną kwasowość pochwy (wartość pH). Takie środowisko stymuluje rozwój pożytecznych bakterii kwasu mlekowego (Lactobacilli). Multi-Gyn ActiGel powoduje w ten sposób odbudowę naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, zapobiegając występowaniu dolegliwości.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób stosowania
Multi-Gyn ActiGel można stosować tak często, jak potrzeba. Każdorazowo, gdy odczuwane są dolegliwości takie, jak świąd, tkliwość, podrażnienie, bądź w celu zapobiegania tym dolegliwościom.

•    W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy (BV) z występowaniem upławów i/lub nieprzyjemnego zapachu stosować obficie dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie przez okres minimum 5 dni.
•    W celu zapobiegania u pławom, nieprzyjemnemu zapachowi i podobnym dolegliwościom lub w celu przeciwdziałania rozwojowi drożdżaków wystarczy stosować raz na trzy dni. Zalecane jest stosowanie wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Stosunek płciowy bez zabezpieczenia podnosi pH pochwy. Zastosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel w ciągu 8 godzin po odbytym stosunku pozwala przywrócić optymalne pH pochwy, zapobiega rozwojowi patogenów i nieprzyjemnemu zapachowi.

Uwaga!

Po zastosowaniu może być odczuwalne lekkie szczypanie. Jest to normalne uczucie, które ustępuje w ciągu kilku minut. Multi-Gyn ActiGel jest całkowicie bezpieczny i nie ma ograniczeń w jego stosowaniu. Okres leczenia preparatem Multi-Gyn ActiGel każdorazowo nie powinien trwać dłużej niż 30 dni. Leczenie można powtarzać.

W przypadku utrzymywania się lub nawracania dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Reakcje alergiczne na Multi-Gyn ActiGel występują bardzo rzadko.

Zalecamy, by osoby, które wiedzą, że są uczulone na substancje ziołowe, przetestowały Multi-Gyn ActiGel, nanosząc niewielką ilość żelu na wewnętrzną stronę przedramienia. Pojawienie się swędzenia i zaczerwienienia świadczy o uczuleniu na jeden ze składników preparatu Multi-Gyn ActiGel. W takim wypadku radzimy nie stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel.  

Ponieważ Multi-Gyn ActiGel ma optymalną dla pochwy kwasowość a nasienie ma odczyn zasadowy, stosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel może zmniejszać aktywność nasienia. Osoby chcące zajść w ciążę nie powinny zatem stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel przez kilka godzin po stosunku. Nie są znane żadne inne działania niepożądane.

Uwagi

Zabarwienie bioaktywnego żelu może różnić się, od bezbarwnego do bursztynowego. Jest to związane z aktywnym składnikiem, kompleksem 2QR, który jest całkowicie naturalny i w związku z tym może mieć różne odcienie. Nie ma to wpływu na skuteczność oraz bezpieczeństwo produktu.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Można stosować go jednocześnie z lekami.

Ciąża i karmienie piersią

Nie są znane żadne przeciwwskazania do stosowania okresie ciąży i karmienia piersią.

Producent

BIOCLIN