×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Multi-Gyn Actigel, żel dopochwowy, 50 ml
Multi-Gyn Actigel, żel dopochwowy, 50 ml
44.99 zł

Multi-Gyn Actigel, żel dopochwowy, 50 ml

Multi-Gyn Actigel, żel dopochwowy, 50 ml
44.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
6.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6.99 zł
Wysyłka zagraniczna
29.99 zł

Opis

Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml

 • Wyrób medyczny.
 • Produkt przeznaczony dla kobiet, do zapobiegania i leczenia dolegliwości pochwy. Multi-Gyn ActiGel jest produktem naturalnym, opartym na bioaktywnym kompleksie 2QR. To naturalna substancja, uzyskiwana z roślin, zawiera bioaktywne polisacharydy. Ma ona unikalną zdolność blokowania przylegania szkodliwych bakterii, i w ten sposób skutecznie je neutralizuje. Żel nie zawiera substancji zapachowych, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Multi-Gyn ActiGel jest bezpieczny i nieszkodliwy, nie zawiera żadnych silnie działających substancji chemicznych, środków konserwujących, ani hormonów. Nie ma wpływu na działanie prezerwatyw.

Skład

Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer*, Xanthan Gum, Glycerin, Caprylyl Glycol

* 2QR: opatentowany kompleks bioaktywnych polisacharydów.

UWAGA: Zabarwienie bioaktywnego żelu może różnić się, od bezbarwnego do bursztynowego. Jest to związane z aktywnym składnikiem, kompleksem 2QR, który jest całkowicie naturalny i w związku z tym może mieć różne odcienie. Nie ma to wpływu na skuteczność oraz bezpieczeństwo produktu.

Działanie

Multi-Gyn ActiGel - zapobiega i leczy dolegliwości pochwowe.

 • Zapobiega i leczy bakteryjne zakażenie pochwy (BV).
 • Redukuje nieprzyjemny zapach i upławy.
 • Bezpośrednio łagodzi świąd i podrażnienia.
 • Przynosi bezpośrednią ulgę w dolegliwościach pochwowych.
 • Optymalizuje florę bakteryjną pochwy i stan jej tkanek.
 • Przeciwdziała rozwojowi drożdżaków.
 • Jest bezpieczny i naturalny.
 • Multi-Gyn ActiGel oparty jest na opatentowanym kompleksie 2QR.
 • To naturalna substancja, uzyskiwana z roślin, zawiera bioaktywne polisacharydy. Ma ona unikalną zdolność blokowania przylegania szkodliwych bakterii, i w ten sposób skutecznie je neutralizuje.
 • To naturalne działanie blokujące rozwój patogenów jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe. Ponieważ nie opiera się ono na działaniu żadnych substancji toksycznych ani silnie działających substancji chemicznych, nie wywołuje objawów niepożądanych.
 • Poza swoim kluczowym działaniem, polegającym na blokowaniu szkodliwych drobnoustrojów, Multi-Gyn ActiGel wspomaga naturalny proces regeneracji tkanek i optymalizuje stan błony śluzowej pochwy.
 • Bezpośrednio przywraca optymalną kwasowość pochwy (wartość pH). Takie środowisko stymuluje rozwój pożytecznych bakterii kwasu mlekowego (Lactobacilli). Multi-Gyn ActiGel powoduje w ten sposób odbudowę naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, zapobiegając występowaniu dolegliwości.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Multi-Gyn ActiGel można stosować tak często, jak potrzeba. Każdorazowo, gdy odczuwane są dolegliwości takie, jak świąd, tkliwość, podrażnienie, bądź w celu zapobiegania tym dolegliwościom.

 • W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy (BV) z występowaniem upławów i/lub nieprzyjemnego zapachu stosować obficie dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie przez okres minimum 5 dni.
 • W celu zapobiegania upławom, nieprzyjemnemu zapachowi i podobnym dolegliwościom lub w celu przeciwdziałania rozwojowi drożdżaków wystarczy stosować raz na trzy dni.
 • Zalecane jest stosowanie wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Stosunek płciowy bez zabezpieczenia podnosi pH pochwy. Zastosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel w ciągu 8 godzin po odbytym stosunku pozwala przywrócić optymalne pH pochwy, zapobiega rozwojowi patogenów i nieprzyjemnemu zapachowi.

Do stosowania zewnętrznego

 • W przypadku dolegliwości zewnętrznych narządów płciowych (sromu) można nanieść Multi-Gyn ActiGel palcem (zawsze uprzednio myjąc ręce).
 • Odkręć zakrętkę z tuby. Przed pierwszym zastosowaniem przebij osłonę na tubie za pomocą tylnej strony zakrętki.
 • Chwyć tubę w jedną dłoń, trzymając palec wskazujący drugiej dłoni blisko otworu tuby. Lekko ściskaj tubę, aż do uzyskania dostatecznej ilości żelu na palcu wskazującym.
 • Ilość żelu na palcu wskazującym powinna odpowiadać wielkości opuszki palca (2 ml).

Do stosowania wewnętrznego

 • Do stosowania wewnętrznego można użyć specjalnego aplikatora. Jest on dołączony do opakowania i możesz go przykręcić do tuby. Przy pomocy aplikatora można wprowadzić żel bezpośrednio do pochwy. Wprowadzenie żelu głęboko do pochwy przedłuża jego działanie. Po użyciu można pozostawić aplikator na tubie. Należy umyć go ciepłą wodą, a następnie nałożyć na aplikator zatyczkę. Jeśli wolisz wprowadzić żel za pomocą palca, dobrze umyj ręce, a następnie nałóż na palec wskazujący ilość żelu odpowiadającą co najmniej wielkości opuszki palca. Wprowadź palec z żelem do pochwy.
 • Odkręć zakrętkę z tuby. Przed pierwszym zastosowaniem przebij osłonę na tubie za pomocą tylnej strony zakrętki.
 • Nakręć na tubę specjalny aplikator, który znajduje się w opakowaniu.
 • Zdejmij małą zatyczkę z aplikatora.
 • Trzymając tubę w jednej ręce, ściskaj ją lekko, aż do wydostania się żelu z przedniej strony aplikatora. Będzie to oznaczać, że aplikator jest wypełniony żelem i gotowy do użycia. Sprawdź, jaka ilość żelu wydostaje się przy delikatnym ściśnięciu tuby. Potrzebujesz ilości odpowiadającej co najmniej wielkości opuszki palca (2 ml).
 • Wprowadź aplikator nakręcony na tubę, jak pokazano na rysunku. Pochwa ma 7-8 cm długości i odpowiada długości palca wskazującego kobiety. Długość aplikatora jest mniej więcej taka sama, jak długość palca wskazującego, więc aplikator nie może uszkodzić szyjki macicy.
 • Lekko ściśnij tubę. Potrzebujesz ilości odpowiadającej co najmniej wielkości opuszki palca, jednak nie ma żadnych ograniczeń ani ryzyka w przypadku zastosowania większej ilości.
 • Po użyciu możesz pozostawić aplikator na tubie i umyć go ciepłą wodą.
 • Nałóż małą zatyczkę na aplikator.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Zalecamy, by osoby, które wiedzą, że są uczulone na substancje ziołowe, przetestowały Multi-Gyn ActiGel, nanosząc niewielką ilość żelu na wewnętrzną stronę przedramienia. Pojawienie się swędzenia i zaczerwienienia świadczy o uczuleniu na jeden ze składników preparatu Multi-Gyn ActiGel. W takim wypadku radzimy nie stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel.
 • Po zastosowaniu może być odczuwalne lekkie szczypanie. Jest to normalne uczucie, które ustępuje w ciągu kilku minut. Multi-Gyn ActiGel jest całkowicie bezpieczny i nie ma ograniczeń w jego stosowaniu.
 • Można stosować go jednocześnie z lekami. Okres leczenia preparatem Multi-Gyn ActiGel każdorazowo nie powinien trwać dłużej niż 30 dni. Leczenie można powtarzać.
 • W przypadku utrzymywania się lub nawracania dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Multi-Gyn ActiGel należy przechowywać w temperaturze pomiędzy 10°C a 25°C (temperatura pokojowa).

Ciąża i karmienie piersią

Nie są znane żadne przeciwwskazania do stosowania okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na płodność

 • Ponieważ Multi-Gyn ActiGel ma optymalną dla pochwy kwasowość, a nasienie ma odczyn zasadowy, stosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel może zmniejszać aktywność nasienia.
 • Osoby chcące zajść w ciążę nie powinny zatem stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel przez kilka godzin po stosunku.
 • Nie są znane żadne inne działania niepożądane.

Producent

BIOCLIN

Multi-Gyn Actigel - zastosowanie i działanie

Skład:

kompleks 2QR z rośliny aloe barbadensis

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

łagodzi podrażnienia przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania do stosowania:

Dolegliwość sfery intymnej związane z zakłóceniem równowagi flory pochwowej takich jak: swędzenie, pieczenie, upławy, nieprzyjemny zapach i podrażnienie śluzówki.

Dawkowanie:

Miejscowo. W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy z występującą niepożądaną wydzieliną i/lub nieprzyjemnym zapachem stosować dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie, w obfitej ilości przez okres co najmniej 5 dni. W przypadku nieprzyjemnych dolegliwości ze strony pochwy takich jak: świąd, podrażnienie, tkliwość, zaczerwienienie i bolesność należy stosować preparat w obfitej ilości co najmniej raz dziennie lub w razie potrzeby złagodzenia objawów. Profilaktycznie raz na 3 dni. Częstsze stosowanie zwiększa skuteczność. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Multi-Gyn Actigel - zastosowanie i działanie

Skład:

kompleks 2QR z rośliny aloe barbadensis

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

łagodzi podrażnienia przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania do stosowania:

Dolegliwość sfery intymnej związane z zakłóceniem równowagi flory pochwowej takich jak: swędzenie, pieczenie, upławy, nieprzyjemny zapach i podrażnienie śluzówki.

Dawkowanie:

Miejscowo. W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy z występującą niepożądaną wydzieliną i/lub nieprzyjemnym zapachem stosować dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie, w obfitej ilości przez okres co najmniej 5 dni. W przypadku nieprzyjemnych dolegliwości ze strony pochwy takich jak: świąd, podrażnienie, tkliwość, zaczerwienienie i bolesność należy stosować preparat w obfitej ilości co najmniej raz dziennie lub w razie potrzeby złagodzenia objawów. Profilaktycznie raz na 3 dni. Częstsze stosowanie zwiększa skuteczność. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

Multi-Gyn Actigel, żel, 50 ml

 • Wyrób medyczny.
 • Produkt przeznaczony dla kobiet, do zapobiegania i leczenia dolegliwości pochwy. Multi-Gyn ActiGel jest produktem naturalnym, opartym na bioaktywnym kompleksie 2QR. To naturalna substancja, uzyskiwana z roślin, zawiera bioaktywne polisacharydy. Ma ona unikalną zdolność blokowania przylegania szkodliwych bakterii, i w ten sposób skutecznie je neutralizuje. Żel nie zawiera substancji zapachowych, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Multi-Gyn ActiGel jest bezpieczny i nieszkodliwy, nie zawiera żadnych silnie działających substancji chemicznych, środków konserwujących, ani hormonów. Nie ma wpływu na działanie prezerwatyw.

Skład

Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer*, Xanthan Gum, Glycerin, Caprylyl Glycol

* 2QR: opatentowany kompleks bioaktywnych polisacharydów.

UWAGA: Zabarwienie bioaktywnego żelu może różnić się, od bezbarwnego do bursztynowego. Jest to związane z aktywnym składnikiem, kompleksem 2QR, który jest całkowicie naturalny i w związku z tym może mieć różne odcienie. Nie ma to wpływu na skuteczność oraz bezpieczeństwo produktu.

Działanie

Multi-Gyn ActiGel - zapobiega i leczy dolegliwości pochwowe.

 • Zapobiega i leczy bakteryjne zakażenie pochwy (BV).
 • Redukuje nieprzyjemny zapach i upławy.
 • Bezpośrednio łagodzi świąd i podrażnienia.
 • Przynosi bezpośrednią ulgę w dolegliwościach pochwowych.
 • Optymalizuje florę bakteryjną pochwy i stan jej tkanek.
 • Przeciwdziała rozwojowi drożdżaków.
 • Jest bezpieczny i naturalny.
 • Multi-Gyn ActiGel oparty jest na opatentowanym kompleksie 2QR.
 • To naturalna substancja, uzyskiwana z roślin, zawiera bioaktywne polisacharydy. Ma ona unikalną zdolność blokowania przylegania szkodliwych bakterii, i w ten sposób skutecznie je neutralizuje.
 • To naturalne działanie blokujące rozwój patogenów jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe. Ponieważ nie opiera się ono na działaniu żadnych substancji toksycznych ani silnie działających substancji chemicznych, nie wywołuje objawów niepożądanych.
 • Poza swoim kluczowym działaniem, polegającym na blokowaniu szkodliwych drobnoustrojów, Multi-Gyn ActiGel wspomaga naturalny proces regeneracji tkanek i optymalizuje stan błony śluzowej pochwy.
 • Bezpośrednio przywraca optymalną kwasowość pochwy (wartość pH). Takie środowisko stymuluje rozwój pożytecznych bakterii kwasu mlekowego (Lactobacilli). Multi-Gyn ActiGel powoduje w ten sposób odbudowę naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, zapobiegając występowaniu dolegliwości.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Multi-Gyn ActiGel można stosować tak często, jak potrzeba. Każdorazowo, gdy odczuwane są dolegliwości takie, jak świąd, tkliwość, podrażnienie, bądź w celu zapobiegania tym dolegliwościom.

 • W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy (BV) z występowaniem upławów i/lub nieprzyjemnego zapachu stosować obficie dopochwowo, co najmniej dwa razy dziennie przez okres minimum 5 dni.
 • W celu zapobiegania upławom, nieprzyjemnemu zapachowi i podobnym dolegliwościom lub w celu przeciwdziałania rozwojowi drożdżaków wystarczy stosować raz na trzy dni.
 • Zalecane jest stosowanie wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Stosunek płciowy bez zabezpieczenia podnosi pH pochwy. Zastosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel w ciągu 8 godzin po odbytym stosunku pozwala przywrócić optymalne pH pochwy, zapobiega rozwojowi patogenów i nieprzyjemnemu zapachowi.

Do stosowania zewnętrznego

 • W przypadku dolegliwości zewnętrznych narządów płciowych (sromu) można nanieść Multi-Gyn ActiGel palcem (zawsze uprzednio myjąc ręce).
 • Odkręć zakrętkę z tuby. Przed pierwszym zastosowaniem przebij osłonę na tubie za pomocą tylnej strony zakrętki.
 • Chwyć tubę w jedną dłoń, trzymając palec wskazujący drugiej dłoni blisko otworu tuby. Lekko ściskaj tubę, aż do uzyskania dostatecznej ilości żelu na palcu wskazującym.
 • Ilość żelu na palcu wskazującym powinna odpowiadać wielkości opuszki palca (2 ml).

Do stosowania wewnętrznego

 • Do stosowania wewnętrznego można użyć specjalnego aplikatora. Jest on dołączony do opakowania i możesz go przykręcić do tuby. Przy pomocy aplikatora można wprowadzić żel bezpośrednio do pochwy. Wprowadzenie żelu głęboko do pochwy przedłuża jego działanie. Po użyciu można pozostawić aplikator na tubie. Należy umyć go ciepłą wodą, a następnie nałożyć na aplikator zatyczkę. Jeśli wolisz wprowadzić żel za pomocą palca, dobrze umyj ręce, a następnie nałóż na palec wskazujący ilość żelu odpowiadającą co najmniej wielkości opuszki palca. Wprowadź palec z żelem do pochwy.
 • Odkręć zakrętkę z tuby. Przed pierwszym zastosowaniem przebij osłonę na tubie za pomocą tylnej strony zakrętki.
 • Nakręć na tubę specjalny aplikator, który znajduje się w opakowaniu.
 • Zdejmij małą zatyczkę z aplikatora.
 • Trzymając tubę w jednej ręce, ściskaj ją lekko, aż do wydostania się żelu z przedniej strony aplikatora. Będzie to oznaczać, że aplikator jest wypełniony żelem i gotowy do użycia. Sprawdź, jaka ilość żelu wydostaje się przy delikatnym ściśnięciu tuby. Potrzebujesz ilości odpowiadającej co najmniej wielkości opuszki palca (2 ml).
 • Wprowadź aplikator nakręcony na tubę, jak pokazano na rysunku. Pochwa ma 7-8 cm długości i odpowiada długości palca wskazującego kobiety. Długość aplikatora jest mniej więcej taka sama, jak długość palca wskazującego, więc aplikator nie może uszkodzić szyjki macicy.
 • Lekko ściśnij tubę. Potrzebujesz ilości odpowiadającej co najmniej wielkości opuszki palca, jednak nie ma żadnych ograniczeń ani ryzyka w przypadku zastosowania większej ilości.
 • Po użyciu możesz pozostawić aplikator na tubie i umyć go ciepłą wodą.
 • Nałóż małą zatyczkę na aplikator.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Zalecamy, by osoby, które wiedzą, że są uczulone na substancje ziołowe, przetestowały Multi-Gyn ActiGel, nanosząc niewielką ilość żelu na wewnętrzną stronę przedramienia. Pojawienie się swędzenia i zaczerwienienia świadczy o uczuleniu na jeden ze składników preparatu Multi-Gyn ActiGel. W takim wypadku radzimy nie stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel.
 • Po zastosowaniu może być odczuwalne lekkie szczypanie. Jest to normalne uczucie, które ustępuje w ciągu kilku minut. Multi-Gyn ActiGel jest całkowicie bezpieczny i nie ma ograniczeń w jego stosowaniu.
 • Można stosować go jednocześnie z lekami. Okres leczenia preparatem Multi-Gyn ActiGel każdorazowo nie powinien trwać dłużej niż 30 dni. Leczenie można powtarzać.
 • W przypadku utrzymywania się lub nawracania dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Multi-Gyn ActiGel należy przechowywać w temperaturze pomiędzy 10°C a 25°C (temperatura pokojowa).

Ciąża i karmienie piersią

Nie są znane żadne przeciwwskazania do stosowania okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na płodność

 • Ponieważ Multi-Gyn ActiGel ma optymalną dla pochwy kwasowość, a nasienie ma odczyn zasadowy, stosowanie preparatu Multi-Gyn ActiGel może zmniejszać aktywność nasienia.
 • Osoby chcące zajść w ciążę nie powinny zatem stosować preparatu Multi-Gyn ActiGel przez kilka godzin po stosunku.
 • Nie są znane żadne inne działania niepożądane.

Producent

BIOCLIN