Kalms, tabletki uspokajające, 40 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
14.99 zł
  • Producent:LANES
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Kalms


Szczegółowy opis produktu

Opis

Pomocniczy preparat roślinny o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Skład

jedna tabletka zawiera:

  • lupulinum 45 mg,
  • extractum valerianae (4:1) 33,75 mg (ekwiwalent 135,00 mg korzenia kozłka lekarskiego)
  • extractum gentianae (4:10) 22,5 mg (ekwiwalent 90,00 mg korzenia goryczki)
  • substancje pomocnicze: sacharoza i dwutlenek tytanu

 

Dawkowanie

Po posiłkach 3 x dziennie po 2 tabletki. Jeżeli mimo stosowania preparatu Kalms dolegliwości utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Wskazania

Kalms jest preparatem roślinnym o działaniu uspokajającym, pomocniczym w leczeniu nerwic wegetatywnych, stanów pobudzenia, ułatwiającym zasypianie. Nie powoduje uzależnienia.

Przeciwwskazania

Dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek chronić przed światłem.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 840 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kalms - Gentiana lutea, Humulus lupulus, Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

sproszkowane szyszki chmielu , wyciąg waleriany , wyciąg z goryczki

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające , ułatwia zasypianie

Wskazania:

Okresy napięcia, stresów i zdenerwowania.

Dawkowanie:

Doustnie. W łagodnych objawach napięcia umysłowego jednorazowo 3 tabletki, do 3 razy dziennie. Maksymalnie do 4 razy na dobę. Jako środek wspomagający sen przyjąć dawkę jednorazową, na pół godziny przed snem.   Uwaga! Jeżeli mimo stosowania preparatu dolegliwości utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

1. Witam serdecznie, interesuje mnie wpływ tabletek kalms na tabletki antykoncepcyjne daylette? Czy zaburzaja w jakimkolwiek stopniu działanie pigułek? Pozdrawiam
Przyjmowane inne leki: kalms, daylette

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 22

Szanowna Pani, Kalms jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym tradycyjnie w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający sen. Kalms zawiera sproszkowane szyszki chmielu, wyciąg z kozłka lekarskiego i goryczki żółtej. Niegdyś były doniesienia o interakcji pigułek z fitoestrogennymi substancjami znajdującymi się w szyszkach chmielu (Humulus lupulus). Jednak te informacje nie znalazły potwierdzenia i odzwierciedlenia w ostatecznej monografii dla szyszki chmielu. Obecnie przyjmuje się więc, że tego typu preparaty nie osłabiają pigułek. Zawsze może Pani również skonsultować się ze specjalistą – lekarzem ginekologiem. Z poważaniem – farmaceuta www.doz.pl

2. Czy po tych tabletkach można prowadzić samochód osobowy?
Przyjmowane inne leki: eutyrox

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 19

Szanowna Pani, Według informacji w ulotce preparatu Kalms: "Nie stwierdzono wpływu leku stosowanego zgodnie z zalecanym dawkowaniem na zdolność do prowadzenia pojazdów". Osobiście proponuję jednak poobserwować wcześniej swoją indywidualną reakcję na lek. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

3. Witam, czy ten lek jak i lek Neopersen nie otumaniają o nie dekoncentrują? Oraz czy można je brać gdy się jeździ samochodem ?
Przyjmowane inne leki: witaminy

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 18

Szanowna Pani, Według informacji w ulotce preparatu Kalms: "Nie stwierdzono wpływu leku stosowanego zgodnie z zalecanym dawkowaniem na zdolność do prowadzenia pojazdów". Osobiście proponuję jednak poobserwować wcześniej swoją indywidualną reakcję na lek. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus