Sylivit 80, kapsułki, 30 szt.
13.51 zł

Sylivit 80, kapsułki, 30 szt.

Sylivit 80, kapsułki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
13.51 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Sylivit 80 w formie kapsułek posiada w swoim składzie sylimarynę oraz witaminy z grupy B.


Skład

1 kapsułka zawiera: koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu  (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 80mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę, witaminę B1 (chlorowodorek tiaminy) 2 mg, witaminę B2 (ryboflawinę) 2 mg, witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 2 mg, witaminę PP (amid kwasu nikotynowego) 10mg, pantotenian wapnia 4mg. Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny. Substancje pomocnicze: ludipress. Skład kapsułki - część barwy białej: dwutlenek tytanu (E 171), żelatyna; część barwy ciemnozielonej: indygotyna (E 132), żółcień chinolinowa (E 104), dwutlenek tytanu (E 171), żelatyna.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 1-2 kapsułek po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Okres stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Trwa on od okresu około 4-tygodniowego do kuracji około 6-miesięcznej z przerwami. Lek jest skuteczny w przypadku systematycznego stosowania. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Działanie

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Witaminy z grupy B zawarte w preparacie uzupełniają niedobory tych witamin występujące w chorobach wątroby.


 

Wskazania

Sylivit 80 stosowany jest tradycyjnie w stanach po uszkodzeniu wątroby spowodowanych wpływem alkoholu, leków, substancji toksycznych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny złożonych oraz przewlekła niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Sylivit 80 może powodować działania niepożądane. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Sylivit 80: w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (jasnego do ciemnożółtego zabarwienia skóry, zabarwienia na żółto białkówki oka) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć. Przy upośledzonej filtracji wynikającej z niewydolności nerek, może dojść do hiperwitaminozy B. Witamina B2 może powodować ciemnożółte zabarwienie moczu, co nie jest objawem niepokojącym, gdyż barwa ta pochodzi od wodnego roztworu tej witaminy.

Ciąża:
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży.

Karmienie piersią:
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylivit - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) wyciąg z ostropestu plamistego witamina B1 (tiamina) witamina B2 (ryboflawina) witamina PP (niacyna) pantotenian wapnia

Postać:

tabletki powlekane kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dietetyka

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach czynności wątroby. Stany po uszkodzeniu wątroby spowodowane czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi, np. alkoholem, toksycznymi środkami ochrony roślin.

Dawkowanie:

Doustnie. Sylivit 70: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłku. Sylivit 150: 1 kapsułka 2 razy dziennie po posiłku.   Nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Przy stosowaniu większych dawek sporadycznie może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone), choroby nerek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.