Paracetamol Hasco, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka, migrena

6.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Paracetamol Hasco jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, którego głównym składnikiem jest paracetamol (Paracetamolum) należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych. 

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. 

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

W skład substancji pomocniczych wchodzą: skrobia kukurydziana żelowana, powidon K-30, potasu sorbinian, magnezu stearynian oraz otoczka tabletki (Opadry II 57U18539 White): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla dzieci w wieku 6-12 lat wynosi ½ tabletki, nie częściej niż 4 razy na dobę. Dzieciom powyżej 12 roku życia i dorosłym należy podawać 2 tabletki, nie częściej niż 4 razy na dobę. 

Lek podawać doustnie, zachowując minimum 4 godziny odstępu między kolejnymi dawkami. 
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. 

Działanie

Paracetamol Hasco wykazuje się działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Wskazania

Lek przeznaczony jest do stosowania podczas bólu głowy, gardła, zębów, kości, stawów i mięśni, a także w trakcie migreny, bolesnego miesiączkowania, przeziębienia i w stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników lub jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby, wirusowe zapalenie wątroby (WZW), ciężka niewydolność nerek lub choroba alkoholowa. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do rzadko (mniej niż 1 na 1000 pacjentów) zgłaszanych działań niepożądanych należą: skórne reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień oraz zapalenie skóry.

Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) obserwowano: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, nudności, wymioty i biegunkę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy przyjmować produktu długotrwale, gdyż zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.
Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek, obniżona aktywność dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, astma z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Hasco może wchodzić w interakcje z następującym lekami:

  • metoklopramid i domperidon (leki stosowane przeciw nudnościom i wymiotom) zwiększają szybkość wchłaniania paracetamolu,
  • kolestyramina (lek obniżający zawartość cholesterolu we krwi) spowalnia wchłanianie paracetamolu,
  • długotrwałe stosowanie paracetamolu w dużych dawkach nasila działanie leków przeciwzakrzepowych (z grupy pochodnych kumaryny),
  • leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (m.in. glutetimid, barbiturany i np. fenobarbital, fenytoiny, karbamazepiny) nasilają szkodliwe działania paracetamolu na wątrobę,
  • niektóre antybiotyki, np. ryfampicyna zwiększa szkodliwe działanie paracetamolu na wątrobę; chloramfenikol - paracetamol zwiększa jego toksyczność,
  • jednoczesne stosowanie leków przeciwdepresyjnych (z grupy tzw. inhibitorów MAO) z paracetamolem może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę,
  • jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (m.in. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy) zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek,
  • nie należy stosować paracetamolu jednocześnie z ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi, ponieważ nasila on ich działanie,
  • kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu, gdyż zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W trakcie trwania ciąży przyjmowanie leku jest dozwolone tylko jeśli jest to klinicznie uzasadnione. Należy wtedy przyjmować najniższą zalecaną dawkę przez możliwie najkrótszy okres czasu. 
Kobiety karmiące piersią mogą stosować Paracetamol Hasco jedynie po konsultacji z lekarzem. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Paracetamol Hasco w formie tabletek powlekanych, ze względu na formę dozwolony jest do stosowania u dzieci od 6 roku życia. 

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 22:00

Mateusz Kistela

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij