Paracetamol Aurovitas, 500 mg, tabletki, 50 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

5.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Opis

Paracetamol Aurovitas to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w formie tabletek. Produkt leczniczy można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 10 lat i masie ciała co najmniej 40 kg.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie Pararacetamolu Aurovitas zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy między kolejnymi dawkami. Tabletki możnadzielic na pół, gdyż zawierają linię podziału.

Wiek i masa ciała pacjenta Dawkowanie
Dzieci w wieku 10 do 15 lat (masa ciała od 40 do 55 kg) 1 tabletka do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa to 4 tabletki (2000 mg).
Dorośli  oraz młodzież w wieku powyżej 16 lat od 1 do 2 tabletek do 4 razy dziennie.
Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek (3000 mg).

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli bólu trwa dłużej niż 5 dni lub w przypadku gorączki, objawy utrzymują się przez 3 dni, a także jeśli  stan pacjenta pogorszył się czy wystąpiły nowe dolegliwości.

Działanie

Paracetamol Aurovitas działa przeciwbólowo oraz zmniejsza gorączkę.

Wskazania

Paracetamol Aurovitas stosuje się w łagodnych do umiarkowanych bólach, typu: ból głowy, ból zęba. Lek można podawać również w celu zmniejszenia gorączki.

Przeciwwskazania

Nie stosować Paracetamolu Aurovitas u pacjentów z uczuleniem na paracetamol lub którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 1000 osób): niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby); wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne, należy wówczas przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby spowodowane chemikaliami), mętny mocz oraz zaburzenia nerek, skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu), moczenie mimowolne (niemożność oddawania moczu).

Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie nie pęcherzykowymi, sterylnymi krostkami), ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra, zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażające życiu), obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzoną czynnością nerek oraz u osób z zaburzoną czynnością wątroby.

W czasie stosowania Paracetamolu Aurovitas nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Lek zawiera paracetamol, więc aby uniknąć przedawkowania, należy upewnić się, czy inne przyjmowane przez pacjenta produkty nie zawierają również tej substancji czynnej.

Lek zawiera sorbitol, dlatego w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem.

Długotrwałe leczenie  (dorośli powyżej 10 dni) należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Stosowanie innych leków

Paracetamol Aurovitas może wchodzić w interakcje z:

  • lekami NLPZ,
  • ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami,
  • chloramfenikolem,
  • inhibitorami MAO,
  • lekami wzmagającymi perystaltykę,
  • lekami hamującymi perystaltykę,
  • lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryny (np. warfaryna),
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych.

U osób nadużywających alkohol może dojść do uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Aurovitas można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to klinicznie uzasadnione. Należy stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 10 lat o masie ciała minimum 40 kg.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij