Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Pokaż wszystkie produkty PARACETAMOL AUROVITAS
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.ul. Sokratesa 13D lokal 27
01-909 Warszawa
Producent
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa
Opis
Paracetamol Aurovitas to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki.
Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karbosymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie.
Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat starsze (o masie ciała powyżej 55): Doustnie, od 1 lub 2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 8 tabletek, czyli 4000 mg paracetamolu).
Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg): Doustnie,1 tabletkę (500 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 4 tabletki, czyli 2000 mg paracetamolu).
Działanie
Paracetamol Aurovitas jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Wskazania
Paracetamol Aurovitas jest wskazany w bólach głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobólach, bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki.
Przeciwwskazania
Produktu leczniczego Paracetamol Aurovitas nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób): niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby); wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10 000 osób): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne (należy wówczas przerwać leczenie), w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby spowodowane chemikaliami); mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); moczenie mimowolne (niemożność oddawania moczu).
Działania niepożądane częstość nieznana ((częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie niepęcherzykowymi, sterylnymi krostkami); ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować szczególna ostrożność jeśli pacjent ma niewydolność wątroby, ostre zapaleniem wątroby, niewydolność nerek i astmę oskrzelową, nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent ma sepsę, jest niedożywiony, z anoreksją lub niskim BMI.
W okresie przyjmowania produktu nie wolno pić alkoholu.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Konsultacja z lekarzem wskazana jest przypadku stosowania następujących leków: barbituranów (niektóre leki o działaniu nasennym lub znieczulającym); niektórych leków przeciwdepresyjnych; probanecydu (stosowany w leczeniu żółtaczki); detreomycyny (antybiotyk); metoklopramidu lub domperydonu (leki stosowane przeciw mdłościom, przeciwwymiotne); kolestyraminy (lek o działaniu antycholinergicznym); warfaryny i innych leków pochodnych kumaryny (o działaniu przeciwzakrzepowym); zydowudyny (lek przeciwwirusowy); salicylamidu (lek o działaniu przeciwbólowym); izoniazydu (lek stosowany w leczeniu gruźlicy).
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek powinien być stosowany w okresie ciąży i okresie karmienia tylko w razie zdecydowanej konieczności, w najmniejszej, skutecznej dawce, w leczeniu krótkotrwałym.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 10 lat.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji