Sylicynar, tabletki powlekane, 60 szt.

karczoch, ostropest, tabletka, cholesterol, toksyny, trawienie

23,99 zł
Cena za szt.: 0,40 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Sylicynar to produkt leczniczy stosowany w stanach po uszkodzeniach wątroby oraz wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby.

Skład

Substancje czynne: wyciąg suchy z ziela karczocha (Cynarae herbae extractum), wyciąg (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski ostropestu (Silybi mariani fructus extractum).

1 tabletka zawiera 140 mg wyciągu suchego z ziela karczocha (Cynarae herbae extractum, DER 3-7:1, ekstrahent: woda), 28,6 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu (Silybi mariani fructus extractum, DER 20-34:1, ekstrahent: metanol 90%).

Substancje pomocnicze: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi, powidon, talk, stearynian magnezu, składniki otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, czerń brylantowa E151, żółcień chinolinowa E104, czerwień koszenilowa E124. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Sylicynar stosuje się doustnie. Jego dawkowanie u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 3 razy dziennie po 2 tabletki po jedzeniu. Produkt wymaga systematycznego stosowania. Okres terapii należy konsultować z lekarzem.

Działanie

Działanie tabletek Sylicynar związane jest z właściwościami wyciągu z karczocha. Ekstrakt stymuluje wydzielanie i przepływ żółci oraz wzrost wydalania wody. Wzmożony przepływ żółci wspomaga trawienie tłuszczów i działa ochronnie w stosunku do błony śluzowej jelita, wrażliwej na działanie kwasów. Ponadto kwasy żółciowe uwolnione do dwunastnicy stymulują perystaltykę jelitową wpływając na poprawę procesów trawienia. Wzmożony przepływ żółci wspomaga trawienie tłuszczów i działa ochronnie w stosunku do błony śluzowej jelita.

Ponadto, zawarta w leku sylimaryna posiada zespół flawonolignanów: sylibiny, izosylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny. Działanie ochronne sylimaryny na wątrobę związane jest m.in. z jej właściwościami przeciwutleniającymi. Przekłada się to na stabilizację błon komórkowych hepatocytów, co chroni przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Wskazania

Sylicynar przeznaczony jest to stosowania w stanach po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin). Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby oraz przy podwyższonym stężeniu cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi, przy zachowaniu diety niskotłuszczowej. 

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Sylicynar w przypadku niedrożności dróg żółciowych czy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, w tym karczochy lub rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Istnieje możliwość wystąpienia zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz łagodnego działania przeczyszczającego.

Reakcja alergiczna może być też spowodowana obecnością innych składników produktu, takich jak np. czerń brylantowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku kamicy żółciowej należy przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Sylicynar zawiera 0,06 mg benzoesanu sodu E211 w każdej tabletce, co odpowiada 0,16 mg/g. Substancja ta może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia).

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w każdej tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Sylicynar zawiera czerń brylantową E151 oraz czerwień koszenilową E124, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby. 

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C oraz w sposób niedostępny dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij