Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt
8.99 zł

Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt

Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt
Ostatnia cena produktu
8.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Ibuprofen Aflofarm zawiera substancję ibuprofen, która jest pochodna kwasu propionowego. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu
Substancje pomocnicze: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek (E171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba.

Dawkowanie

Stosowanie doustne
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4 godziny po posiłkach. Tabletki należy popijać wodą. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).

Działanie

Lek wykazuje działanie  przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
 

Wskazania

  • bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle,
  • bolesne miesiączkowanie,
  • gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

 

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy stosować leku Ibuprofen Aflofarm:

  • jeśli występuje nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
  • u osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • u osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnic czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • u osób z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
  • u osób przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2,
  • w III trymestrze ciąży,
  • u osób ze skazą krwotoczną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Ibuprofen może powodować działania niepożądane.
Niezbyt często : niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka i świąd.
Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki.
Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia - zmniejszenie poniżej normy liczby krwinek czerwonych lub zawartej w niej hemoglobiny, leukopenia - niedobór leukocytów we krwi, trombocytopenia - obniżenie liczby płytek krwi poniżej normy, pancytopenia - obniżenie liczby wszystkich elementów komórkowych krwi: krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi, agranulocytoza- nagłe obniżenie liczby garnulocytów we krwi), ciężkie reakcje skórne, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia - zaburzenia rytmu serca, hipotensja - nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Ibuprofen Aflofarm przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Jeżeli po 3 dniach stosowania leku objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Ibuprofen Aflofarm - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki drażowane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu (bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy), bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Ibuprofen 200 mg - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 1-2 tabletki, następnie w razie potrzeby 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej więcej niż 6 tabletek na dobę. Ibuprofen 400 mg - 1 tabletka co 4 godziny. Nie stosować więcej więcej niż 3 tabletki na dobę.   Lek nie jest wskazany dla pacjentów poniżej 12 roku życia.   Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Lek nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, 3 dni w przypadku gorączki lub 2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często mogą wystąpić: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, ból i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, wysypka, zatrzymanie płynów i obrzęki. Rzadko obserwowano: nadciśnienie, zaburzenia smaku i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Czasem mogą wystąpić: zaburzenia krzepnięcia, krwawienia z przewodu pokarmowego.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.   Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus