Smecta, proszek do przygotowania zawiesiny doustnej, 10 saszetek (import równoległy, InPharm)
8.49 zł

Smecta, proszek do przygotowania zawiesiny doustnej, 10 saszetek (import równoległy, InPharm)

Smecta, proszek do przygotowania zawiesiny doustnej, 10 saszetek (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
8.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki u dorosłych i dzieci.

Importer: InPharm
Kraj: Francja
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Diosmektyt: 3 g na saszetkę.

Substancje pomocnicze: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

Dzieci:

  • w wieku 1 roku: 1 saszetka na dobę,
  • w wieku od 1 do 2  lat: 1 do 2 saszetek na dobę,
  • w wieku powyżej 2 lat: 2 do 3 saszetek na dobę,

Dorośli:

3 saszetki na dobę.

Działanie

Smecta wyakzuje silne właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego. Na skutek oddziaływania z występującymi w śluzie glikoproteinami, Smecta zwiększa wytrzymałość warstwy śluzu pokrywającego błonę śluzową na czynniki drażniące. W wyniku tego działania i dzięki zdolności wiązania innych substancji, Smecta ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Lek zawiera glukozę i sacharozę. U pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy lub z niedoborem sacharozy- izomaltazy.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko obserwowano przypadki wystąpienia lub nasilenia zaparcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Smecta - Diosmectite - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmektyt

Postać:

proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi biegunkę osłaniające

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych. Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Preparat do stosowania doustnego. W zapaleniu przełyku preparat stosować po posiłku, w pozostałych wskazaniach między posiłkami. Dorośli 1 saszetka 3 razy na dobę. Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki dawkę dobową można podwoić. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 100 ml wody, wypić. Dzieci do 1 roku życia 1 saszetka na dobę w dwóch równych porcjach. Dzieci od 1 do 2 roku życia 1-2 saszetki na dobę. Dzieci po 2 roku życia 2-3 saszetki na dobę. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 50 ml wody, można też podawać z półpłynnym pokarmem. Uwaga!  Podczas leczenia biegunki konieczne jest uzupełnienie płynów i elektrolitów. Jeżeli nie dojdzie do ustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli oprócz bólu występuje gorączka lub wymioty, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy mogą występować tendencje do zaparć, które ustępują po zmniejszeniu dawki. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy występuje u Ciebie nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy i/lub galaktozy, lub z niedobór sacharozy-izomaltozy (rzadkie choroby dziedziczne). Gdy przyjmujesz inne leki. Zaleca się, aby inne leki podawać 2 godziny przed lub 2 godziny po zastosowaniu preparatu Smecta. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.