Bisacodyl VP, 5 mg, tabletki dojelitowe, 30 szt.
14.99 zł

Bisacodyl VP, 5 mg, tabletki dojelitowe, 30 szt.

Bisacodyl VP, 5 mg, tabletki dojelitowe, 30 szt.
14.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat syntetyczny o działaniu przeczyszczającym.

Skład

bisakodyl, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, żelatyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, sodu wodorotlenek, trietylu cytrynian, polisorbat 20, talk, tytanu dwtlenek, czerwien koszenilowa, lak, symetykon.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 10 rż.: 1-2 tabl. raz dziennie (na noc).

U osób w wieku podeszłym, pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby nie ma konieczności modyfikacji dawki.

Dzieci 4-10 rż.: 1 tabl. raz dziennie (na noc).

Preparat należy połknąć w całości i obficie popić wodą, nie rozgryzać ani nie rozkruszać.

Działanie

Jest środkiem przeczyszczającym i wiatropędnym działającym bezpośrednio na jelito grube. W wyniku działania na nerwy w ścianie jelita nasila skurcze jelit i pobudza ruchy perystaltyczne. Lek zwiększa również ilość niewchłoniętej wody i elektrolitów w jelicie grubym, co wzmacnia jego działanie przeczyszczające.

Wskazania

Preparat stosowany w zaparciach różnego pochodzenia: nawykowych i przewlekłych zaparcia u obłożnie chorych, nawykowych zaparciach w podeszłym wieku, zaparciach po zmianie diety, zaparciach w okresie pooperacyjnym.

Polecany w celu opróżnienia jelita przed badaniami diagnostycznymi i zabiegami chirurgicznymi.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku wystąpienia:

  • Nadwrażliwość na składniki preparatu.
  • Zespół ostrego brzucha (w tym niedrożność jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego).
  • Bóle brzucha o nieznanej etiologii z obecnością nudności i wymiotów.
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna.
  • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
  • Krwawienie z przewodu pokarmowego.
  • Ciężkie odwodnienie.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko reakcje alergiczne włącznie z pojedynczymi przypadkami obrzęku naczynioruchowego i reakcjami anafilaktoidalnymi, bóle brzucha, biegunka.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosowac u dzieci do 4 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Bisacodyl - Bisacodylum - zastosowanie i działanie

Skład:

bisacodyl

Postać:

czopki doodbytnicze tabletki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Proktologia Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Bisacodyl jest stosowany w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaparć, w tym zaparć nawykowych i przewlekłych u osób obłożnie chorych oraz osób w podeszłym wieku. Przygotowanie do badań diagnostycznych, zabiegów chirurgicznych i położniczych oraz w okresie okołooperacyjnym.

Dawkowanie:

Czopki-doodbytniczo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  Tabletki - doustnie. Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzając. Dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia 1-2 tabletki raz na dobę (zwykle na noc). Dzieci od 4 do 10 roku życia 1 tabletkę raz dziennie (zwykle na noc). Efekt działania widoczyny jest zazwyczaj po 6 godzinach po podaniu doustnym. Po 6-12 godzninach jeśli lek zastosuje się przed snem. Mleko i leki zobojętniające sok żołądkowy należy podawać 1 godzinę przed przyjęciem bisakodylu lub 1 godzinę po nim. Nie należy stosować u niemowląt.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej bolesne skurcze jelit. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do biegunki z wszelkimi jej konsekwencjami w postaci utraty wody i elektrolitów (przede wszystkim potasu). W pojedynczych przypadkach może dojść do atonii jelit. Podawany w postaci czopków przez kilka tygodni może wywołać przewlekłe zapalenie odbytnicy. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do przyzwyczajenia. Ponadto w przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożadanych należy o nich poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zalecenami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość bisakodyl lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wymioty i bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie, niedrożność jelit, zapalenie jelita grubego, krewienia z przewodu pokarmowego.   Gdy przyjmujesz leki moczopędne, glikokortykosterydy, glikozydy nasercowe, leki zobojętniające sok żołądkowy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. Nie zaleca sie stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.