Paracetamol, 125 mg, czopki (Farmina), 10 szt.
2.99 zł

Paracetamol, 125 mg, czopki (Farmina), 10 szt.

Paracetamol, 125 mg, czopki (Farmina), 10 szt.
2.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Paracetamol 125 mg - czopki dla dzieci od 9 miesiąca do 24 miesięcy.

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

1 czopek zawiera substancje czynną: paracetamol 125 mg.
Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosci 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.

Paracetamol Farmina 125 mg:

  • Od 8,3 mg do 12,5 mg (od około 9 do 24 miesiąca) - 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
  • Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Jeśli objawy nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:

  • nadwrażłiwość (uczulenie) na paracetamol,
  • nadwrażliwość (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
  • ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby.
     

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetmol Farmina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (świąd, pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy)

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzięc lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie dotyczy. Lek przeznaczony jest dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol (czopki doodbytnicze) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia stosować po konsultacji z lekarzem. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci. Czopki zawierające 50 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - 1-2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.

Możliwe skutki uboczne:

Pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, choroby nerek i/lub wątroby, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.