Produkt w kategoriach

ApoTears, 0,4%, roztwór do oczu, nawilżający, jałowy, 10 ml

ApoTears, 0,4%, roztwór do oczu, nawilżający, jałowy, 10 ml

26.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Jałowy, nawilżający 0,4% roztwór hialuronianu sodu do oczu.

Skład

Hialuronian sodu 0,4%, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, woda.

Bez środków konserwujących.

Działanie

ApoTears - to niezawierający środków konserwujących, jałowy roztwór do oczu. Butelka zaopatrzona jest w innowacyjny i opatentowany, system wielodawkowy Ophthalmic Squeeze Dispenser (OSD), przeznaczony dla preparatów bez konserwantów.

OSD uniemożliwia przenikanie potencjalnie szkodliwych bakterii do roztworu, dzięki czemu pozostaje on jałowy do 2 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.

ApoTears - to niezawierający środków konserwujących, 0,4% roztwór hialuronianu sodu do oczu, o wysokiej masie cząsteczkowej, otrzymywany metodami biotechnologicznymi. Hialuronian sodu ma właściwości mukomimetyczne, mukoadhezyjne i wiskoelastyczne, które poprawiają stabilność filmu łzowego i zapewniają uczucie komfortu na powierzchni oka poprzez nawilżenie, nawodnienie i ochronę.

 

Wskazania

Nawilżające i ochronne właściwości hialuronianu sodu łagodzą podrażnienia, suchość, pieczenie i uczucie ciała obcego w oku spowodowane czynnikami środowiskowymi takimi jak wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, nadmierne oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, długotrwałe używanie komputera lub po zabiegach okulistycznych, zapaleniu spojówek lub częstym i przedłużonym stosowaniu soczewek kontaktowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kroplę do oka 2-3 razy na dobę, w razie potrzeby.
Zakrapiać jedną kroplę do oka, naciskając lekko butelkę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

-    nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi czwartorzędowe sole amoniowe
-    nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu
-    nie dotykać oka końcówką butelki
-    odczekać co najmniej 10-15 minut przed podaniem kolejnych preparatów do oczu, przeznaczonych do użytku zewnętrznego
-    zawartość wyrzucić po upływie 60 dni od pierwszego otwarcia butelki
-    produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, do oczu

 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Rzadko po zastosowaniu może wystąpić niewielkie, chwilowe, niewyraźne widzenie spowodowane lepkością roztworu. Zaleca się odczekanie kilku sekund przed podjęciem czynności wymagających wyraźnego widzenia.

Uwagi

-    przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci
-    przechowywać w temperaturze pokojowej

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus