Ibufen mini Junior, 100 mg, kapsułki miękkie, 15 szt.
7.99 zł

Ibufen mini Junior, 100 mg, kapsułki miękkie, 15 szt.

Ibufen mini Junior, 100 mg, kapsułki miękkie, 15 szt.
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

IBUFEN mini Junior Lek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym dla dzieci od 4 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest Ibuprofen.
Każda kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu. 

Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), maltitol ciekły (E 965), woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci - maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20 - 30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.

 • Dzieci od 4 do 5 lat (16 -19 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (400 mg ibuprofenu).
 • Dzieci od 6 do 9 lat (20 - 29 kg): dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (600 mg ibuprofenu).
 • Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 39 kg): dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1 - 2 kapsułki co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 kapsułek (800 mg ibuprofenu).

Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

Lek stosuje się podczas lub po posiłkach. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać.

Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli zachodzi konieczność stosowania tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Ibufen mini Junior należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów.

 

Wskazania

 Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:

 • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
 • bóle głowy (również migrenowe);
 • bóle zębów;
 • bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
 • bóle po urazach;
 • nerwobóle;
 • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie;
 • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
 • stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Lek przeznaczony jest do stosowania u dzieci od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Ibufen mini Junior

 • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości duszność, astmę, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywkę po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ);
 • jeśli pacjent ma owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka (lub miał dwa lub więcej takich epizodów w przeszłości);
 • jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości krwawienie lub perforację przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym przyjmowaniem leków z grupy NLPZ;
 • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca;
 • jeśli pacjent ma krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
 • jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • jeśli pacjent jest ciężko odwodniony (w wyniku wymiotów, biegunki lub niewystarczającego spożycia płynów);

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek Ibufen mini Junior jest na ogół dobrze tolerowany, jednak w trakcie jego stosowania mogą wystąpić działania niepożądane.

Działania niepożądane występujące często (występują rzadziej niż u 1 na 10 osób): objawy dotyczące przewodu pokarmowego, takie jak zgaga, bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i (lub) jelit, mogą prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 osób): reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i świądem, jak również napady duszności. Należy przerwać stosowanie leku Ibufen mini Junior i natychmiast powiadomić lekarza, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażiiwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smołowate stolce i krwawe wymioty, zaostrzenie istniejącej choroby jelita grubego (wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna), zapalenie błony śluzowej żołądka.

Działania niepożądane występujące rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 osób): szumy uszne, bóle boków i (lub) brzucha, krew w moczu oraz gorączka mogą być objawami uszkodzenia nerek (martwica brodawek nerkowych). Rzadko może również wystąpić zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Ibufen mini Junior zawiera sorbitol (E 420) oraz maltitol (E 965), jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować podczas lub po posiłkach, z dużą ilością płynów.

W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na możliwość zaostrzenia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego oraz ośrodkowego układu nerwowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 16 kilogramów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 940 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT